Z DOMOVA

Švandovo divadlo nabízí 2 představení s českými titulky

Kulturní možnosti pro osoby se sluchovým postižením jsou velmi omezené. Proto by snad mělo být morální povinností užívat si nabídky kulturních institucí, které se snaží vyhovět neslyšícím a dopřát jim tak kulturní zážitek srovnatelný jako pro lidi bez sluchového postižení. Švandovo divadlo v Praze opět nabízí divadelní představení s českými titulky a vy si můžete koupit lístky již nyní.  

Švandovo divadlo

Švandovo divadlo sídlí v Praze na Smíchově. Je prvním divadlem, které pravidelně 1x měsíčně nabízí divadelní představení pro diváky se sluchovým postižením. Je tomu již 5 let, kdy odstartovala éra otitulkovaných divadelních představeních v tomto divadle. 

Titulky v divadle

Na Větrné hůrce

V září se můžete těšit na divadelní představení Na Větrné hůrce. Jedná se o divadelní zpracování známého románu Emily Brontë, který v sobě nese prvky milostné literatury, psychologického dramatu a gotického hororu. Líčí příběh páru, který nakonec párem není. Z hlavního hrdiny se vyklube nenávistný zlý člověk, žena se zamiluje do konkurenta, provdá se za něj a pak umírá. Poté se hlavní hrdina mstí na rodině zemřelé ženy. 

Představení trvá 2 hod 40 min včetně přestávky. Jedná se o poměrně novější představení, jehož premiéra byla vloni, v listopadu 2019.

Divadelní hra Na Větrné hůrce

Trailer Na Větrné hůrce:

Pohřeb až zítra

V říjnu si můžete zajít na tragikomedii Pohřeb až zítra. Jedná se o oceňovanou komedii, jejíž autorkou je populární česká spisovatelka Natálie Kocábová. Hra je v programu divadla již 3. rokem, premiéru měla v r. 2017. Příběh se točí kolem rodiny, která se schází kvůli babiččinu pohřbu. Namísto důstojného a klidného setkání se však setkání změní v drama, kdy se členové rodiny navzájem provokují a dochází k vážnému konfliktu. 

Představení trvá bez přestávky 1 hod 30 min. 

Divadelní hra Pohřeb až zítra

Pozvánka na Pohřeb až zítra v ČZJ:

Natálie Kocábová na snímku

Zdroj, foto: Helpnet.cz, Svandovodivadlo.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close