ZE SVĚTA

Státní park pohřešoval neslyšící ženu

V Americe je mnoho státních parků, kde se každou chvíli lidé ztratí. Jenže když se ztratí člověk se sluchovým handicapem, tak je situace obtížnější. A právě ve státním parku hledali ženu se sluchovým handicapem. O jaký park se jednalo? Jak to se ženou dopadlo? 

Pikes Peak State Park

Pikes Peak State Park je jedno z nejvíce fotografovaných míst v Iowě (stát USA). Pikes Peak je bohatý na přírodní, kulturní a historické zdroje a je známý svými velkolepými výhledy na řeku Mississippi.

Pikes Peak State Park

Zmizelá žena

V sobotu začátkem června obdrželi správci parku zprávu, že se ztratila žena se sluchovým handicapem. A tak vyslali do parku tým záchranářů, aby ji našli. 

Záchranný tým

Jak probíhalo hledání? 

Tým záchranářů musel hledat pomocí sluchu, neboť žena dostala od své skupiny, ze které se odpojila a následně ztratila, radu, že v případě zabloudění musí pustit hudbu na mobilu nahlas. 

Organizátor týmu záchranářů Matt Tschirgi, spolu se zástupcem šerifa v Clayton County a referentem na ochranu krajů v Clayton, se vydali do roklí, kde naposledy zmizelou ženu viděli.

Vpravo je Matt Tschirgi

Jak to dopadlo?

Našel ji Tschirgi a zjistil, že žena uvízla v rokli. Dokázala mu sdělit, že má pochroumaný kotník. Tak pro ni byla přivolána lékařská pomoc. Přijeli pro ni lékaři a vynesli ji pomocí nosítek z hloubky 500 metrů. 

Apelace

Správci parků připomínají a apelují na turisty, aby zůstávali na označených stezkách. Hlavně upozorňují, aby lidé nikdy nechodili sami a vždy nosili mobilní telefon a vodu, aby zůstali hydratovaní.

Noste s sebou vodu! 

Zdroj, foto: Kmch.com, WIkipedia.org, Top-armyshop.cz, Gazette.com
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close