ZE SVĚTA

Starbucks plánuje otevřít další pobočku s neslyšícími zaměstnanci

Jistě znáte kavárnu Starbucks. V dnešní době se Starbucks může pochlubit více než 17 000 kavárnami v 55 státech. Je také jedinečná v tom, že existuje několik jejích poboček, kde pracují neslyšící zaměstnanci. Takovou kavárnu s neslyšící obsluhou můžeme najít například v USA, Číně i Malajsii. 

Další “neslyšící” kavárna v Penang

Do konce roku plánuje Starbucks otevřít další svoji svoji pobočku, a to v malajském městě Penang. Jedna pobočka již v Malajsii je – v Kuala Lumpur. Manažerka společnosti Starbucks pro Malajsii a Brunej uvedla, že druhá pobočka v Malajsii bude v Penang z toho důvodu, že je tam silná a velká komunita neslyšících a dlouhá historie neslyšících. “Tím, že otevřeme další pobočku s neslyšícími zaměstnanci, chceme vyjádřit podporu pro neslyšící komunitu”. V současné době probíhá nábor na neslyšící baristy. Starbucks by chtěl zaměstnat 80 – 90 % neslyšících zaměstnanců. 

V malajském Penang otevřou na konci roku další Starbucks s neslyšící obsluhou

V Malajsii byla kavárna s neslyšící obsluhou otevřena poprvé v roce 2016 v Kuala Lumpur, v současné době zde zaměstnává sedm neslyšících baristů a dva neslyšící zaměstnance – vedoucí a vedoucí obchodu. 

Neslyšící zaměstnanci ve Starbucks v Kuala Lumpur 

Tichá kavárna v Praze 

I u nás v Česku se můžeme pyšnit první pražskou kavárnou, kde pracuje neslyšící obsluha. Jedná se o Tichou kavárnu v Praze, kterou provozuje Tichý svět – Chráněná pracoviště. Nabízí skvělou kávu a příjemné posezení. Podívejte se na web: www.tichakavarna.cz

Zdroj, foto: Starbuckscoffee.cz, Themalaysianreserve.com, Timeout.com, Tichá kavárna 

Editor: Veronika Bočková 

Back to top button
Close