ZE SPORTU

Soustředění orientačního běhu

STK OB uspořádala otevřené soustředění v termínu 31. 3. – 2. 4. 2017 (pátek až neděle). Soustředění se zúčastnilo celkem 10 neslyšících sportovců. Vedoucím soustředění byl Josef Procházka (SKIVELO).

Dále se zúčastnili Jaroslav Vondrouš (SKN HK) jako trenér, Veronika Grygarová, Lenka Hornová, Jana Jungmannová, Pavel Jungmann, Jan Panský, Jan Semerád (SKIVELO), Marek Bednařík (SKN Brno) a Jakub Peřina (PSKN).

Jednalo se o náborové soustředění a seznámení s mapou, zlepšení práce s mapou a také o utužení kolektivu.

Účastníci se sešli v pátek v Olomouci, odkud se jelo na první trénink do Dzbele. Na trénink byla využita mapa Sládkova skála.

Druhý den už se závodilo podle mapy Havlák. Pro některé to byl první závod (Jungmannovi) a tak s nimi do lesa šel jako trenér Jaroslav Vondrouš.

Výsledky:

D21 (4,6 km, 190 převýšení, 20 kontrol)

  1. Grygarová Veronika 66:16
  2. Hornová Lenka 67:46

H21 (6,6 km, 220 převýšení, 20 kontrol)

  1. Procházka Josef 59:01
  2. Semerád Jan 66:44
  3. Peřina Jakub 76:56

   Bednařík Marek – diskvalifikován

Další trénink byl v Citově a všichni účastníci jej dobře zvládli.

V neděli byly v plánu dva krátké technické tréninky, zaměřené na přesné čtení mapy a dohledávání kontrol, což některým závodníkům činilo problémy. Tréninky proběhly společně s členy slyšícího klubu.

Poslední trénink proběhl o kousek dál směrem ke Kladkám a běželo se na mapě Březí. Všichni závodníci jej zvládli bez problémů, přestože už v nohách měli několik náročných tréninků.

Soustředění orientačního běhu proběhlo podle plánu.

Začátečníci se naučili základům OB a pokročilí se zdokonalili v mapové technice, tréninky probíhaly s důrazem na čtení terénu, vytváření taktického plánu postupu a jeho úspěšnou realizaci.

Zdroj: TZ, Josef Procházka, SKIVELO

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close