ZE SVĚTA

Skupina policistů se chce naučit znakovat, aby mohla pomáhat i neslyšícím

Američtí policisté na bezplatné akci, kde se školili v oblasti nouzových zásahů, projevili zájem o znakový jazyk. Školení probíhalo ve veřejné knihovně města Newark (stát New Jersey, USA).

Americký stát New Jersey

Policisté na školení

Na začátku září se několik policistů z Fairfieldu (stát Connecticut, USA) zúčastnilo školení, zaměřeného na nouzové zásahy určené pro pohotovostní pracovníky. Byli mezi nimi seržant Chris Niemiec, detektiv Robert Sanger a důstojníci Stacy Chiarolanza a James High.

Fairfieldská policie na workshopu znakového jazyka

První znakování

Během školení se policistka Stacy seznámila s mladým mužem jménem Jalen. Naučil ji, jak se znakuje “Moje jméno je…” spolu s hláskováním jejího jména. Byla to jakási připomínka toho, že je důležité, aby bylo spojení mezi pohotovostními jednotkami a neslyšícími obyvateli. Policisté se poté dobrovolně přihlásili na kurz znakového jazyka.

Policejní náčelník je ve znakování podporuje

Farfieldský policejní náčelník Anthony Manna sdělil, že znakové dovednosti policistů považuje za velice důležité. Kurz je podle něho odrazovým můstkem, který policistům může pomoci při jednání s lidmi se sluchovým postižením. Některé policejní důstojníky kurz znakového jazyka bavil až tak, že projevili zájem jít do vyššího modulu. V tom je náčelník Manna plně podporuje. 

Policejní důstojník Stacy Chiarolanza

PODÍVEJTE SE NA PROJEKT TICHÉHO SVĚTA:

Náš Tichý jazyk pořádá kurzy českého znakového jazyka pro veřejnost i odborníky. Na kurzech vyučují zkušení neslyšící lektoři. Více informací na webu: http://www.tichyjazyk.cz/

Zdroj, foto: Patch.com, Wikipedia.org

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close