ZE SVĚTA

Skupina neslyšících fotografů dokumentuje lidi skrz okna

Díky koronavirové pandemii se lidé spojují prostřednictvím moderních technologií a mohou tak sdílet společnou zálibu. Tak je tomu u skupiny neslyšících fotografů, kteří fotí lidi, co dělají doma během pandemie. Jak se spojili? Chtěli byste se také do jejich projektu zapojit? Pokud ano, tak v článku se dočtete, jak se k nim můžete přidat

Dvojčata

Cat Cassidy pochází ze Seattlu (město ve státu Washington, USA). A právě tam vznikl nápad. O svůj nápad se podělila se svým identickým dvojčetem Clare Cassidy. Obě sestry jsou neslyšící. Obě sdílejí stejné zájmy – fotografování, natáčení krátkých filmů, apod. 

Clare Cassidy
Cat Cassidy

Projekt

Dvojčata tak zahájila projekt s názvem  „In Be Twins Us“ – je to slovní hříčka: v překladu znamená “Jaké to je, když jsme dvojčata” a vyslovuje se stejně jako “Mezi námi”). Jejich projekt upoutal pozornost ostatních umělců. K jejich hnutí se připojilo několik neslyšících fotografů od New Yorku po Kalifornii. První fotka byla pořízena v Seattlu a od té doby se projekt rozrostl do dalších měst a rodin po celé zemi. 

První ukázka fotky sdílené pod hashtagem In Be Twins Us

Spojení

Cat říká, že hledala způsob, jak se propojit, aby se lidé necítili v době covid-19 osamoceně. Cat je ráda, že tyto typy spojení se nyní projevují, protože lidé chtějí být spolu, spolupracovat a chtějí podporovat umění. 

Fotografové

Všichni fotografové, kteří se zapojili do tohoto projektu, jsou neslyšící. Neslyšící fotografové chtějí ukazovat fotky od pózovaných portrétů až po amatérské fotografie. Je to sociální experiment, který ukazuje různé reakce na pandemii.

Druhá ukázka fotky sdílené pod hashtagem In Be Twins Us

Okna

Fotografové zvěčňují život rodin skrz okna. Cassidy říká, že “Opravdu vidíme do  životů těchto rodin skrz okna, což je v některých ohledech dokonce ještě více osobní, protože lidé jsou doma.”

Co přinesl tento projekt lidem? 

Tento projekt lidem ukázal, že i přes sociální odstup mezi nimi se učí, na čem opravdu záleží. Pro některé je to potřeba oslavovat, usmívat se, smát se nebo dokonce sdílet šálek kávy.

“Je to jako by existovalo vlákno, které nás všechny spojuje, protože jsme všichni na stejné lodi. A je to součástí toho, co se mi líbí na konceptu sociálního distancování, že nejsme odděleni,” řekla Cassidy.

Sociální distancování

Součást tohoto projektu

Tento projekt sociálního distancování má stovky fotek z celé země. Pokud chcete být jeho součástí nebo se chcete podívat na celou škálu obrázků, použijte hashtag „InBeTwinsUs“ na Twitteru, Facebooku nebo Instagramu. 

Foto, zdroj: Kiro7.com, Twitter.com, Deaffilmcamp.com, Pixabay.com
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close