ZE SVĚTA

Škola pro sluchově postižené byla domem hrůzy pro mnoho studentů

Mnoho studentů školy pro sluchově postižené nevzpomíná rádo na školní docházku. Proč? Že by kvůli biflování? Kvůli přísným pravidlům? Odpovědi na otázky naleznete v článku. 

Škola pro děti se sluchovou vadou

V roce 2019 správní rada školy pro neslyšící, která se nachází ve městě West Hartford v americkém státě Connecticut, obdržela několik obvinění personálu školy. Členové rady si proto podle informací britského deníku Daily Mail najali vyšetřovatele, který měl vznesená obvinění prověřit.

Škola pro děti se sluchovou vadou 

Vyšetřování

Vyšetřování trvalo celý rok a právní zástupce vyslechl osmdesát lidí včetně absolventů, bývalých i současných zaměstnanců a dalších svědků. V průběhu vyšetřování vyšla najevo hrůzná tajemství, která po desetiletí zůstávala utajovaná. Ukázalo se, že zaměstnanci školy, která navíc pořádala i letní tábory, fyzicky týrali své studenty.

Výkonný ředitel školy Jeffrey Bravin a prezidentka správní rady Catherine Burnsová vydali prohlášení, ve kterém stálo, že se omlouvají za neomluvitelné činy identifikované ve zprávě a za fakt, že se škola nepokusila jim předejít a zastavit je. 

Jeffrey Bravin, výkonný ředitel 
Prezidentka správní rady Catherine Burnsová 

Co zjistili během vyšetřování? 

Mezi lety 1960 až 1980 studenti byli vystavováni krutým fyzickým trestům. Jedním z trestů, které zaměstnanci používali, bylo, že své studenty nutili klečet na násadách od košťat! Dalším trestem bylo to, že své žáky fackovali a mlátili pěstmi. K trestání si brali pomůcky, mezi nichž byly třeba pásky, které též používali na svazování žáků. Studenty svazovali i do svěracích kazajek. Svědci vypověděli, že děti byly nuceny jíst tak dlouho, dokud se nepozvracely! Kdo na nich páchal neodpustitelné činy? Pedagogové. 

Jen fyzické tresty? Ale kdeže… 

Pedagogové nepoužili na děti jen fyzické tresty, ale dokonce je i sexuálně zneužívali. Během vyšetřování se zjistilo, že sexuálního zneužití se měl dopustit bývalý ředitel školy Edmund Boatner, který zastával úřad mezi lety 1935 až 1970. Zneužívaným dětem bylo méně jak deset let! V případu byla již vznesena obvinění a případem se zabývají příslušné úřady.

Edmund Boatner

Zdroj, foto: Dailymail.co.uk, Blesk.cz
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close