Přístupnost počítačové hry

Pro hraní her je vnímání zvuků vycházejících ze hry a reagování na ně přímo zásadní. Existuje i hra, která je přístupná pro lidi s handicapem. Jak se ta hra jmenuje a jak konkrétně ji mohou lidé hrát?

0

Přístupnost

Přístupnost je pro lidi s handicapem stále diskutované téma, každodenní realita, se kterou se musí neustále vyrovnávat. Ať už na úřadech, na veřejných místech, při získávání informací z médií a podobně. Existuje však potřeba přístupnosti i v případech, kdy člověk chce relaxovat a bavit se, nejen u  věcí nutných pro život.

Hra na počítači (Foto: Sazkasvet.cz)

Počítačová hra

Vývojáři počítačové hry The Last of Us Part 2 ze studia Naughty Dog si dali za cíl, aby si hru mohli užít i lidé s handicapem – neslyšící, nevidomí a  lidé s pohybovým omezením. Hráči se zrakovým postižením ocení zvukové popisy ve filmových scénách.

The Last of Us II

Neslyšící hráči

Neslyšící hráči se mohou těšit na přehrávání dialogů pomocí ovladače DualSense. Jedná se o hmatovou zpětnou vazbu, kdy hráči vnímají způsob, jakým jsou věty pronášeny, aby si udělali představu o situaci. Další přístupnost určená neslyšícím je změna barev a kontrastu titulků, jejich zvětšení.

Informace o hře

Web Indian-tv.cz píše, že přístupnost této počítačové hry schválil šéf herní divize Microsoftu (celého Xboxu) Phil Spencer. Považuje za obdivuhodné, že Naughty dog hru zpřístupňuje a že se tak dostane k co největšímu počtu hráčů. Celá tato přístupnost je jistě inspirativní.

Počítačová hra The Last of Us Part 1 vyjde 2. září 2022 na PlayStation 5 s českými titulky. Krátce poté bude i na PC.

Snímek ze hry (Foto: Youtube.com)


Zdroj, foto: Youtube.com, Indian-tv.cz
Editor: Lucie Ulrichová

Back to top button