Z DOMOVA

Podpořte neslyšícího Lukáše v splnění jeho snu

Každý člověk má svůj sen. I lidé s handicapem mají své sny. Ať je to dovolená u moře, nebo získat milion dolarů. Neslyšící Lukáš má sen a město Olomouc, kde Lukáš bydlí, mu chce jeho sen zrealizovat. Proto se přihlásilo do soutěže, aby pro něho získalo peníze. Jaký sen má Lukáš?

Pracovní místo

Neslyšící mladík jménem Lukáš by rád pracoval ve spolku, který sídlí v Líšnici. Spolek se stará o koně, kteří jsou potom využiti na hipoterapii pro fyzicky i mentálně postižené klienty. A aby vzniklo pracovní místo pro Lukáše, tak ČSOB vyhlásila soutěž, ve které veřejnost může dávat hlas.

ČSOB

ČSOB již na jaře vyhlásila soutěž, která pomáhá regionům, které uspořádaly veřejně prospěšné projekty.

ČSOB za 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojuje do rozhodování i veřejnost.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná suma nakonec určí i částku, kterou finalistům přispěje ČSOB.

Projekty

Vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB Petr Hutla řekl, že do finále se dostaly zajímavé projekty, které pomáhají zlepšovat život na mnoha místech po celém Česku. Hutla je nadšený, že v současné době společně s lidmi mohou podporovat a pomůžou tak spolkům a místním organizacím překonat náročnou ekonomickou situaci. 

Petr Hutla

Práce s koňmi jako splněný sen

Roční programy ČSOB v posledních letech pomohly regionům s různými projekty, mezi nimiž byly třeba rekonstrukce prostor pro fungování spolků a organizací nebo nákup potřebného vybavení a zdravotních pomůcek až po vzdělávací programy. Práce s koňmi může znít pro mnohé jako sen. Neslyšící Lukáš se ve spolku Ryzáček nejen stará o koně pro hipoterapii, ale pomalu se učí je i trénovat pro jejich náročnou práci s fyzicky i mentálně postiženými klienty. „Lukáš má u nás v Ryzáčku unikátní příležitost začlenit se do společnosti, buduje si sociální vztahy a má práci, která je přínosem pro naši organizaci i naše klienty z řad mentálně i fyzicky postižených. Lukášovi bohužel vypršela smlouva od úřadu práce a my teď sháníme prostředky, aby u nás mohl pracovat i nadále,“ říká Jana Krejčová ze spolku, který kromě hipoterapie nabízí i volnočasové aktivity pro děti, zájmové kroužky a pořádá akce pro širokou veřejnost.

Podpořte jeho sen

O tom, komu přispěje ČSOB největší částkou, se rozhoduje právě teď na www.csobpomaharegionum.cz.

Přispívat můžete až do 2. července. ČSOB pošle do každého regionu celkem 150 000 Kč. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců.

Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří poputuje 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Nejúspěšnější uchazeči budou známi už 8. července.

Zdroj, foto: Olomoucky.denik.cz, Valasskydenik.cz, Ryzacek.com
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close