Z DOMOVA

Online výstavy pro neslyšící

Národní muzeum v Praze zpřístupnilo výstavy neslyšícím a nezáleží na tom, odkud pocházíte. Nemusíte být z Prahy, abyste výstavy pro neslyšící mohli navštívit. Výstavy totiž můžete vidět virtuálně na svém počítači a jsou komentovány neslyšícím moderátorem v českém znakovém jazyce. Na Youtube je k dispozici již 6 výstav. 

Virtuální výstavy

Hlavním důvodem byla karanténní opatření, která znemožnila lidem navštěvovat kulturní instituce. Národní muzeum proto zveřejnilo některé muzejní prohlídky, aby si je lidé mohli užít ze svých domovů. Potřebují jen kvalitní připojení na internet a dobrý počítač. Ačkoliv došlo k výraznému uvolňování opatření, Národní muzeum stále disponuje těmito virtuálními prohlídkami ukončených a aktuálních výstav. 

Online výstavy pro neslyšící

Na tomto projektu se podílelo Národní muzeum společně s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy (Ústav jazyků a komunikace neslyšících), Ústavem organické chemie a biochemie a Centrem pro dětský sluch Tam Tam. 

Online výstavy jsou k dispozici na Youtube kanálu Národního muzea. Videa jsou opatřeny mluveným slovem, českými titulky a simultánním překladem do českého znakového jazyka.

Seznam a stručná charakteristika online výstav

 1. Příběh plejtváka myšoka
  povídání o jednom z největších živočichů na světě

 1. Honzík a Fany: Kdo má rád hmyz?
  dětský průvodce hmyzím světem

 1. Říká se jí sametová
  historický vhled do období Sametové revoluce

 1. Honzík a Fany: Rytíři nebes
  dětský průvodce o druhé světové válce

 1. Přírodovědecké sbírky ve fotografii
  prohlídka přírodopisné expozice Národního muzea skrze fotografie

 1. Vydej se do Panteonu
  náhled do historické budovy Národního muzea, Panteonu (slavnostní světský sál)

Už jste viděli nějaké naučné video? Pokud ne, určitě se na něj podívejte. Rozhodně si vaši pozornost zaslouží. Určitě také podpoříte tento projekt už jenom tím, že ho budete doporučovat dále.

Zdroj, foto: Youtube.com, Nm.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close