Z DOMOVA

NEzkreslená věda podporuje neslyšící diváky

Baví vás věda a pravdivě podané informace? Chcete se vzdělávat pomocí videí? Nyní máte možnost. Akademie věd ČR vytvořila vzdělávací cyklus na Youtube, který navíc opatřila titulky pro neslyšící!

Projekt NEzkreslená věda

Projekt vznikl s podporou Strategie AV21 (výzkumný program Akademie věd ČR). Původní cílovou skupinou projektu jsou žáci a pedagogové základních a středních škol. Jelikož animovaná videa mají atraktivní formu, jsou srozumitelná i pro laickou veřejnost. Projekt NEzkreslená věda je vhodný pro všechny, koho zajímají aktuální celospolečenská témata a různé záhady ve vědní oblasti. 

O jednotlivých dílech

V roce 2020 je vytvořena již 5. řada NEzkreslené vědy. Garanty jednotlivých dílů jsou vědci Akademie věd ČR. 5. řada sestává z 7 dílů, které Akademie věd ČR nově zaopatřila českými titulky pro neslyšící diváky, dále anglickými titulky pro zahraniční zájemce. Titulky je nutné nastavit pomocí manuálního nastavení na Youtube. Autorem mluveného slova ve videích je český herec Pavel Liška. Videa byla ilustrována Tomášem Zachem.

Videa namluvil herec Pavel Liška

Názvy 7 dílů 5. řady:

  1. VODA
  2. BARBAŘI
  3. KUKÁTKO DO NANOSVĚTA
  4. CHYTRÉ MATERIÁLY
  5. JAK FUNGUJE INTERNET
  6. CIVIZILZAČNÍ CHOROBY
  7. NEBOJTE SE EKONOMIE
První díl je o vodě

1. díl – VODA:

Zdroj, foto: Vedavyzkum.cz, Facebook Pavel Liška, Youtube.com, Pixabay.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close