ZE SVĚTA

Neslyšící Zoe Aubert hraje ragby v týmu neslyšících hráček. Se svým týmem se chce dostat na soutěž v Jižní Africe

Něco málo o Zoe Aubert

Zoe Aubert pochází z Anglie. Ohluchla po vakcíně MMR (proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám), když jí byl jeden rok. Do puberty nepociťovala žádné problémy, které souvisely se ztrátou sluchu. Jakmile se z ní stala teenagerka, začala mít bolesti hlavy v hlasitém prostředí a ztrácela přehled o tom, co se kolem ní děje.

Zoe Aubert

Víte, jak se hraje ragby?

Hrají dva týmy, každý o 15 hráčích. Hraje se 2 x 40 minut (polohrubého času) na hřišti o velikosti fotbalového, na každém konci je brankové pásmo pro položení míče a branka ve tvaru písmene H (háčko). Cílem hry je dostat míč do protihráčova brankoviště.

Zoe a ragby

Zoe hrála ragby se slyšícími, ale bylo to pro ni obtížné, protože musela všechno slyšet, aby stíhala hru. Jednoho dne zjistila, že v Anglii  existuje neslyšící ženský ragbyový tým – Aylesbury. Zoe se k němu připojila. 

Zoe říká, že jediným rozdílem mezi slyšícím a neslyšícím ragby je to, že neslyšící ragbistky používají během hry znakový jazyk a komunikují prostřednictvím signálů rukou. Ostatní dívky používají signály rukou, aby sdělily, jaké pohyby chtějí provést.

Ragby

Zoe a její sen – Jihoafrická republika

Zoe touží hrát za Anglii v Jihoafrické republice. Jihoafrická republika bude hostovat  mezinárodní soutěž v ragby v květnu 2020. Aby se tam její tým dostal, musí každá hráčka sehnat 1500 liber (necelých 44 000 Kč). Peníze by šly na cestování a ubytování. Chtěla by se soutěže se spoluhráčkami zúčastnit, protože díky nim cítí, že jsou si všechny rovnocenné a hlavně bere holky jako svoji rodinu.

Zoe a její tým 

Chcete podpořit tým neslyšících ragbistek?

Pokud chcete Zoe pomoci splnit sen, můžete jí a jejímu týmu pomoci. Níže je odkaz, který Vás navede na stránku, kde můžete finančně přispět na jejich cestu do Jižní Afriky. ZDE

___________________________________________________

Zdroj, foto: Mix96.co.uk, Rakovnik.rugby.cz/pojmy, Pixabay.com

Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close