ZE SVĚTA

Neslyšící žena začala vyrábět průhledné roušky, poptávka je vysoká

Již několik měsíců celosvětově nosíme roušky. Dostatečně jsme se přesvědčili, že jejich nošení není zcela příjemnou záležitostí. Lidem s PAS, s demencí a se sluchovým postižením však znesnadňují plnohodnotnou účast v každodenním životě. Neslyšící Britka, která pracuje jako grafička, se rozhodla vyrábět roušky pro tyto lidi, aby jim zlepšila život. 

Proč Justine začala šít roušky? 

Justine Bate (42 let) pochází z města Manchester a pracuje jako grafička. Má sluchové postižení a není v rodině jediná, její dcera je také neslyšící. Z důvodu slabé nabídky průhledných roušek na anglickém trhu se rozhodla začít s vlastní výrobou. Pro svou rodinu vytvořila roušky s plastovým okénkem. Ihned se pochlubila se svým výtvorem na sociálních sítích. Nečekala však, že se stanou tak velmi vyhledávanou komoditou, že sama nyní není schopna uspokojit veřejnou poptávku.

Justine se svou rodinou

Prodej roušek

Justine ušila roušky zejména pro úzký sociální okruh, včetně kamarádů své dcery, aby dcera mohla s nimi komunikovat a necítila se odstrčená od ostatních. Pak je začala vyrábět pro další skupiny osob, hlavně pro rodiny s dětmi s PAS. Jeden den se jí podařilo ušít až 42 roušek. Justine prodává roušky za 200,- Kč a jsou čistou ruční výrobou, která pochopitelně nesplňuje bezpečnostní parametry a není 100% prevencí před respiračními chorobami covid. 

Roušky od Justine
Justine se svým manželem

Zdroj, foto: Frekvence1.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close