Neslyšící žena v Bangladéši byla znásilněna

0

Ve městě Narsingdi, které se nachází ve státě Bangladéš, došlo ve čtvrtek (6. 6. 2019) ráno ke znásilnění třicetileté ženy, když byla sama doma. Pachatelem byl její soused – pětačtyřicetiletý Oli Ahmed, který má dvě děti. Žena to policii ohlásila téhož dne večer. Policie ho zatkla.

Oli mě obtěžoval už dlouho. Několikrát jsem si stěžovala jeho rodičům, ale nikdy nic neudělali,” řekla znásilněná žena na policejní stanici. Policie nařídila zdravotní prohlídku oběti v místní nemocnici. A útočníka Oliho umístila policie do vězení.

Definice znásilnění

Znásilnění je sexuální násilí, kdy si někdo (jedna osoba nebo několik osob) vynutí pohlavní styk či jinou podobnou sexuální aktivitu, proti vůli zneužité osoby. Za znásilnění je také považován dobrovolný sexuální styk s osobou mladší 15 let. Znásilnění je trestným činem.

Co dělat, když dojde ke znásilnění?

Měla by být zavolána policie. Znásilnění je trestný čin, zločin.

Násilníci jsou recidivisté, takže policie může útočníka identifikovat i jen z vyprávění oběti. Policie většinou odveze oběť do nemocnice k poskytnutí odborné péče. V každém případě poskytne ženě dopravu.

Je důležité, aby oběť zůstala tak, jak je (žádná sprcha/koupel po znásilnění, mít stejné oblečení). “Místo činu” by se mělo nechat beze změny (lůžkoviny, ručníky, všechno nechat tak, jak to po útoku zůstalo). Policie takto může získat vzorky spermatu jako usvědčující důkaz a pro testování HIV.

Oběti znásilnění vyžadují specifickou péči. Pokud chce oběť sexuální útok úspěšně překonat bez trvalých citových následků, je důležitá odborná péče. Měla by vyhledat pomoc u lidí, kteří byli vyškoleni pro poskytování podpory obětem znásilnění.

Zdroj, foto: Thedailystar.net, Wikipedia.org, sex-vztahy.doktorka.cz, Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button