ZE SVĚTA

Neslyšící žena tvrdí, že je mořskou vílou

Heidrun Barthová (41 let) je od narození neslyšící a používá znakový jazyk. V dětství sledovala pohádkový příběh o mořské víle Ariel. Tehdy už začala přemýšlet, jestli náhodou není mořskou vílou ona. Svěřila se se vším svým rodičům, kteří ji podpořili. Pořídili pro ni ocasní ploutev, aby si mohla hrát na mořskou vílu. I když Heidrun dospívala, tak se stále držela myšlenky, že je mořskou vílou. Věří tomu natolik, že chodí každý den do bazénu si zaplavat, akorát do bazénu nesmí se svou ocasní ploutví. Přijde jí to nespravedlivé, i když chápe, že ocasní ploutev na bazén nesmí brát kvůli bezpečnostním opatřením. I přes to všechno její obhajoba zní: „Utratila jsem za svou ploutev skoro padesát tisíc, je mou součástí a mrzí mě, že ji nemohu mít v bazénu. Chápu ale, že bych ploutví mohla někoho ohrozit ve vodě a mohlo by se stát neštěstí. Užívám si to u moře, kde mám dostatek prostoru a nejsem omezována.“ Heidrun je dodnes přesvědčená, že se narodila ve špatném těle. Často cestuje k moři, aby načerpala síly ve slané vodě.

Také sdělila online vydavatelství Mirror: „Protože jsem hluchá, mohu s lidmi komunikovat kdekoli. A to i ve vodě. I to mě utvrzuje v tom, že jsem mořskou vílou. Nejsem závislá jen na dorozumívání se na souši.“

Heidrun má tři dcery – Milenu (11), Silenu (9) a Roselenu (5). Jejím velkým snem je koupit si dům na pobřeží (oblast mezi pevninou a oceánem), kde bude i velký vyhřívaný bazén a bude se moci chodit koupat každý den i s dcerami. Dcery prý vodu milují stejně jako ona. Heidrun to nepřekvapuje, protože mají její geny.

Zajímavé je, že Heidrun si dokonce vydělává peníze jako mořská víla. V mořském světě pro děti každý den pořádá vystoupení, je zaměstnaná tedy jako herečka.

Dle jejích slov dělá to, co je pro ni přirozené a navíc se tím i živí, z čehož má velkou radost. Akorát zaměstnání je náročné v tom, že musí nosit těžká zavazadla s proprietami (drobné předměty osobní potřeby) a s její ocasní ploutví. Heidrun si zvykla na zvláštní reakce lidí i na posměšky. Nejdůležitější pro ni je, jak se cítí ona sama. Heidrun svůj příběh zveřejnila, aby dodala odvahu ostatním ženám, které jsou ve skutečnosti někým jiným. Nebo také lidem, kteří touží v životě po změně a bojí se reakcí okolí.

Zdroj: idnes.cz
foto: w24.co.za, de.aliexpress.com, mediadrumworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close