ZE SVĚTA

Neslyšící žena pomáhala těžce zraněnému muži

V Kalifornii na konci listopadu došlo k bodnému zranění muže. Vážně zraněnému muži se pokusila pomoct i neslyšící žena, která byla v tu dobu poblíž. Jak to dopadlo? Přežil muž útok?

Stát Kalifornie v USA

Jak to začalo?

Neslyšící žena Sophie Humphrey, která se pohybuje na invalidním vozíku, jela výtahem na nádraží v San Leandru (město ve státě Kalifornie, USA). Spolu s ní byl ve výtahu i muž, který byl bosý – Jermaine J. Brim. Sophie sdělila, že byla nervózní, protože se muž vedle ní choval zvláštně. Když se dostali na nástupiště, muž nastoupil do vlaku. Sophie nastoupila do vedlejšího vagónu. 

Neslyšící Sophie Humphrey na nádraží v San Leandru

Krádež bot

Jermaine se po 5 minutách přesunul do vagónu, kde seděla Sophie. Díval se na ostatní cestující, konkrétně na jejich boty. Jermaine přistoupil k muži, který spal a snažil se mu vyzout boty. Všiml si toho jiný muž Oliver Williams (49 let), který Jermainemu domlouval, aby toho nechal. Jermaine poté odešel do druhého vagónu. Po třech  minutách se ale Jermaine vrátil a požadoval po Oliverovi, aby mu dal své boty. Oliver odmítl a Jermaine na něj zaútočil. 

Vrah Jermaine J. Brim

Útok na Olivera

Jermaine bodnul Olivera nožem do krku, celkem pětkrát až desetkrát. Sophie toho byla svědkem. Řekla, že všude byla spousta krve. Několik cestujících z vagónu uteklo. Když vlak dorazil do další stanice, Jermaine utekl. Sophie poté vystoupila ze svého vozíku, aby se dostala ke krvácejícímu Oliverovi. Snažila se zastavit krvácení tlakem na krk.

Záchranná služba

Sophie se mezitím pomocí textové služby snažila dovolat na číslo 911 (nouzové telefonní číslo), aby přivolala záchranáře. Trvalo nějakou chvíli, než dorazili. Sophie se přesunula k policistům, aby mohla vypovídat, co se stalo. Záchranáři Sophii poté informovali, že Oliver zemřel…

Místo neštěstí (nádraží v San Leandru)

Dopadení útočníka

Jermaine se pokoušel ukrást auto a dostal se do bitky s mužem. Poté byl zatčen. Policie uvedla, že nůž, kterým byl Oliver zabit, patřil Oliverovi. Jermainemu se povedlo ho nějakým způsobem získat a zabít Olivera. Útočník byl obviněn z vraždy, krádeže auta a loupežného přepadení. 

Neslyšící žena zachraňovala Olivera

Sophie bude svědčit

Sophie se setkala s rodinou Olivera – poděkovali jí, protože Oliver nezemřel sám. Sophie chce na policii dosvědčit, že boj nezačal Oliver, ale Jermaine. Řekla, že chce být v budoucnu zdravotní sestrou.

Zdroj, foto: Dailymoth.com, Sfchronicle.com, Nbcbayarea.com, California.liveuamap.com, Mercurynews.com, 

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close