ZE ZAJÍMAVOSTI

Neslyšící vězeň anonymně povyprávěl, jak to chodí ve vězení v Georgii (stát v USA).

Bývalý neslyšící vězeň anonymně povyprávěl, jak se lidé k neslyšícím chovají ve vězení v USA.

Vězeň se jmenuje Jeremy Woody, 48, do vězení v Georgii se dostal v roce 2013. V srpnu 2017 byl propuštěn.

Nyní žije poblíž Atlanty a žaluje státní úředníky za zacházení ve vězení s pomocí ACLU (Program amerických občanských svobod pro osoby se zdravotním postižením).

Jednou byl u výslechu a ruce měl spoutané za zády, takže nemohl komunikovat. Strážný se ho zeptal, jestli je vinen, a protože nic nemohl odpovědět ani napsat, rozhodli že je vinen. Začal plakat, protože nemohl udělat nic jiného.

Neslyšícím ve vězení nebyl poskytnutý žádný tlumočník znakového jazyka.

Ve vězení probíhala přednáška, ze které byl neslyšící vězeň vyhozen, jelikož přednáška nebyla určena pro neslyšící. Vězeň byl poslán do pokoje.

Poté se neslyšící zeptal dalších neslyšících mužů ve vězení, zda se jim tohle také stalo. Všichni odpověděli, že mají stejné zkušenosti. Nemohli se účastnit žádného z programů pro vězně.

Ve vězení měl rakovinu, ale nemohl komunikovat o svém zdraví. V nemocnici mu lékař s tlumočníkem vše vysvětlil a nádor odstranil. Vězeňský doktor mu ani potom nedal tlumočníka, tak k němu přestal chodit na kontroly.

Neslyšící vězni nebyli ubytováni společně, každý neslyšící vězeň byl ubytován se slepým, tím pádem nemohlo dojít k žádné komunikaci.

Od této chvíle neslyšící vězeň začal podávat stížnosti. Všechny stížnosti byly odmítnuty.

Nápravné zařízení státu Georgia se k tomu nevyjádřilo.

Zdroj: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close