ZE SVĚTA

Neslyšící v Turecku byl napaden v autobuse

Smutný příběh se odehrál ve městě Adan na jihu Turecka. Neslyšící mladík Aga Acun, který pracuje v textilní firmě, se v 10 hodin večer vracel z nemocnice autobusem domů. Společně s ním jeli čtyři studenti, z nichž byl cítit alkohol. Muži mluvili na neslyšícího, který ale neviděl, že s ním chtějí komunikovat. Pak jeden z mužů zaútočil na neslyšícího mladíka. Ten se začal bránit, ale vzápětí se na něj vrhli všichni čtyři útočníci a začali ho bít. Neslyšícímu Agovi nepomohl žádný z dalších cestujících ani řidič, protože měli strach.

Policie zahájila rozsáhlé šetření útoku díky záběrům z bezpečnostní kamery v autobuse a informacím na sociálních médiích. Policisté  uvedli, že čtyři vysokoškolští studenti byli vzati do vazby.

Cihan Acunová, Agova matka trpící rakovinou, řekla : “Takové chování je nepřijatelné, můj syn neslyší ani nemluví. A málem ho ubili až k smrti. Když jsem viděla snímky zraněného syna, mé srdce pukalo.”

Bratr napadeného mladíka Ağabey Ismail Acun uvedl: “Útočníci bili mého bratra do hlavy. Otočil se a snažil se jim říct, že je neslyšící. Přesto ho téměř utloukli k smrti. Každá rána, kterou dostal, byla silná.”

V Turecku byla sepsána petice, která požaduje, aby čtyři studenti, kteří zbili Agu Acuna, byli řádně potrestáni. Petice bude předána na ministerstvo vnitra i ministerstvo spravedlnosti. Organizátoři petice žádají všechny neslyšící, aby pod petici přidali svůj hlas.

https://www.change.org/p/işitme-engelli-kardeşimiz-yalnız-değildir-show-support-for-our-hearing-impairment-friends?recruiter=850265169&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=psf_combo_share_initial.undefined

Zdroj: TZ, https://tr.sputniknews.com/turkiye/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close