ZE SVĚTA

Neslyšící syrský uprchlík je hercem

Devatenáctiletý neslyšící Mustafa Alabssi je syrský uprchlík, také je hercem. Má malou roli v novém seriálu společnosti Netflix. Seriál se nazývá Black Summer (česky – Černé léto). Seriál je akční horor a pojednává o zombiích, matce seberou dceru a matka se rozhodne, že svou dceru najde, ale musí počítat s překážkami. Role matky se ujala herečka Jamie King. Jamie na sociálních sítích sdílela, že Mustafa reprezentuje neslyšící komunitu s neuvěřitelným srdcem.

Neslyšící herec Mustafa Alabssi v konkurzním videu pro serií Black Summer.
Herečka Jamie King (druhá zprava), herec Mustafa (první zprava).

Teď se vrátíme k Mustafovi. Mustafa pochází ze Sýrie, kde navštěvoval školu pro neslyšící a učil se syrský znakový jazyk. Jeho rodina byla nucena uprchnout do Jordánska, když v zemi (v Sýrii) začala válka. Mustafa řekl, že v Jordánsku nebyl žádný znakový jazyk, lidé tam jen ukazovali na věci. V Jordánsku nemohl chodit do školy, protože byl neslyšící, tak tři roky pracoval jako školník, aby podporoval rodinu, než se přestěhovali do Kanady.

Mustafa během představení v divadle.

Ani potom, co přijel do Kanady, nepřestal čelit výzvám. Neuměl anglicky ani nemohl komunikovat v ASL, ale rozhodl se, že se to naučí. Mustafa miloval divadlo a tak se přidal do souboru Deaf Crows, kde hráli divadelní hry. Hráli například hru zvanou „Apple Time“, hra ukazuje životní příběhy osmi neslyšících mladých lidí. Učitelka z programu tvrdí, že Mustafa je vedoucím programu, a že vždy podporuje studenty, aby nepřestávali s hraním v divadle. Mustafa by rád dál rozvíjel svou kariéru zaměřenou na herectví.

Mustafa vpravo

Zdroj: globalnews.ca, leaderpost.com, thomcollegiate.rbe.sk.ca

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close