ZE SVĚTA

Neslyšící přehrává veselé scény z reality show rodiny Kardashian

 

Neslyšící Scarlet May získává spousty fanoušků svou veselou sérií „Deaf Kardashian“, když přehrává scény ze slavné reality show s „drzým“ znakovým jazykem. Kromě zábavy plní tato série i funkci osvětovou.

Neslyšící Scarlet May jako sestry z rodiny Kardashian

 

Reality show Keeping Up With The Kardashians (KUWTK)

Držte krok s Kardashians,” tak by se dalo přeložit originální znění (Keeping Up With The Kardashians) americké reality show. Vysílá se již od roku 2007 a zaměřuje se na život osmičlenné rodiny Kardashian a Jenner (Kim Kardashian, Courtney Kardashian, Khloe Kardashian, Kendall Jenner, Kylie Jenner, Robert Kardashian, rodiče Kris Jenner, Caitlyn Jenner) a jejich partnery (Scott Disick, Lamar Odom a Kanye West). Pořad ukazuje jejich soukromý i profesní život. Je jednou z nejdéle běžících reality show v celé zemi.

 

Ukázka z Keeping Up With The Kardashians (možnost zapnutí titulků – anglické/české):

 

Neslyšící “Kardashianka”

Scarlet May (19 let) z Washingtonu DC ztratila sluch, když jí byly pouhé tři roky. Znakový jazyk se naučila velmi rychle. Nyní studuje univerzitu v USA. Scarlet znakuje slavné scény z americké reality show “Keeping Up With The Kardashians.” Svůj seriál nazvala “Deaf Kardashian,” a používá v něm “drzý” znakový jazyk. Seriál neslyšící dívky získal již několik milionů zhlédnutí. Scarlet se v klipech obléká jako slavné Kardashian sestry a znakuje některé z nejslavnějších scén z KUWTK. Mimo zábavných videí také hovoří o důležitosti skrytých titulků na sociálních médiích: „Nemyslím si, že skutečně chápete, jak se cítíme, když sledujeme miliony videí, a nemáme ani tušení, co ti kluci říkají, protože jste se prostě rozhodli nepřidat skryté titulky. Představte si, že bych se rozhodla natočit toto video a nepřidávat skryté titulky, vy slyšící byste byli úplně mimo a ztraceni.”

Video Keeping Up With The Kardashians

(Sestry Kardashianovy se ptaly na cestu do kavárny a narazily na neslyšícího):

 

 

Deaf Kardashians (video Scarlet “parodující” dotaz na cestu do kavárny):

https://www.tiktok.com/@scarlet_may.1/video/6846817480288062726

Více o Deaf Kardashians na TikTok:

https://www.tiktok.com/@scarlet_may.1

Pozitivní ohlasy

Z videí neslyšící Scarlet jsou uživatelé sociálních médií nadšení. Jeden fanoušek napsal, že je posedlý videi s Deaf Kardashian, že jsou mnohem zábavnější než skutečná reality show. Jinému se zase zdá, že její znakový jazyk je nejdrzejší, jaký kdy viděl. Příznivci si přejí, aby měla Scarlet vlastní show, nebo chtějí být jako ona. Objevily se i komentáře, že čekají, až videa Deaf Kardashian upoutají pozornost samotné rodiny Kardashian.

Scarlet se také obléká jako Kardashianovy

 

Americký znakový jazyk (ASL)

V USA je zhruba 37,5 milionů lidí se sluchovým postižením a ASL je třetím nejpoužívanějším jazykem v zemi. ASL je primárním jazykem mnoha neslyšících Severoameričanů. Ve Velké Británii se místo ASL používá britský znakový jazyk (BSL). Uživatelé BSL používají obě ruce pro abecedu, kdežto uživatelé ASL používají jen jednu.

Zdroj, foto: Dailymail.co.uk, Cs.wikipedia.org, Youtube.com, Tiktok.com, Nylon.com
Editor: Eva Nováková

 

Back to top button
Close