ZE SVĚTA

Neslyšící pošťák dostal ocenění za pomoc

Neslyšící pošťák dostal ocenění od města, přitom od malička byl utlačován a ponižován kvůli jeho sluchovému postižení. Za co dostal ocenění neslyšící pošťák? Jak bojoval se šikanou? 

Brandon Bailey

Brandon Bailey (28 let) je neslyšící uživatel kochleárního implantátu. Nyní pracuje jako pošťák. A právě díky svému povolání se proslavil ve městě Waltham (Massachusetts, USA). Jak se proslavil? 

Waltham, Massachusetts, USA

Záchrana seniora

30. ledna tohoto roku Brandon doručoval poštu na své trase, když si všiml zraněného seniora, který ležel na chodníku. Senior se jmenoval Moe Godin (84 let) a zrovna se vracel z návštěvy u svého kamaráda, když upadl cestou ke svému autu. Při pádu si poranil koleno. Brandon neváhal a hned vytáhl mobil. Místo aby zavolal na 911, zavolal svému otci Jonu Baileymu, který pracuje jako policejní důstojník. Spolu komunikovali pomocí FaceTime, protože Brandon spoléhá na odezírání. Joe zavolal sanitku. Brandon zůstal u Moea po celou dobu, než přijela sanitka. 

Brandon Bailey

Vděk

Moe si při pádu rozbil své umělé koleno a zpřetrhal si tak vazy. Moe říkal, že kdyby se pokusil vstát, tak by noha dopadla hůře. Moe byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci a nyní se zotavuje v rehabilitačním centru. Moe a jeho rodina je tak moc vděčná za Brandonovu pomoc. 

Starostka města Waltham Jeannette McCarthy tak slavnostně prohlásila Brandona za hrdinu za jeho horlivou intuici a rychlou reakci při pomoci zraněnému obyvateli. 

Jeannette McCarthy při předávání ocenění Brandonovi za jeho čin

Jiné úspěchy a sny

Brandon sbírá i jinde úspěchy. Vytvořil totiž na Youtube stránku, která se zabývá auty – 

„Neslyšící auto“, která má více než 1 400 předplatitelů. Na své stránce Bailey vytváří videa s auty a k nim vypravuje historii pomocí amerického znakového jazyka (ASL).  Je to jeho vášeň, ale málem u ní nezůstal, neboť okolí mu říkalo, že je to nesmyslný koníček. Proč? Okolí se totiž domnívalo, že neslyšící nejsou schopni řídit, protože jsou neslyšící. Brandon ale se proti tomu postavil a udělal si řidičský průkaz. Brandon jako dítě byl šikanován, ale dokázal se povznést nad negativní reakce. Například mu také tvrdili, že nemůže hrát fotbal. Brandon ale hrál fotbal za střední školu. Další příklad – Brandonovi říkali, že se nemusí obtěžovat s přihlášením na uměleckou školu. Brandon se přihlásil na Massachusetts College of Art and Design a zvládl ji dokončit. Teď má sen stát se profesionálním umělcem a designérem. 

Brandon říká, že chce lidem dokázat, že se mýlí. Chce jim také ukázat,  co všechno neslyšící mohou dělat. Brandon nezapomíná na neslyšící komunitu.  Provozuje každoroční Stradale Rally, událost představující špičková auta jedoucí z Lynnfieldu do North Adams. Během akce Brandon  získává tisíce dolarů na služební psy pro neslyšící.

Nahoře: Brandon se svými rodiči. Zleva dole: Brandon s penězi pro výcvik psů, kteří budou určeni pro neslyšící. Vpravo dole: Brandon se svojí přítelkyni při 45. výročí Chevrolet Camaro SS 2012 z jeho první Stradale Rally

Zdroj, foto: Facebook.com, Boston25news.com, Wikipedia.org
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close