ZE SVĚTA

Neslyšící muž zemřel po nahlášení, že sexuálně obtěžoval dívku

Na hřišti v Assenu (město v Holandsku) zemřel v sobotu 24. srpna neslyšící muž (32 let) poté, co byl obviněn ze sexuálního zneužití dívky (4 roky).

Holandsko na mapě (tmavě zelená barva)

Co se u dětského hřiště stalo?

Policie byla 24. srpna kolem 13:00 informována o tom, že neslyšící muž Martin (32 let) sexuálně zneužil čtyřletou dívku na dětském hřišti v Assenu. Muže – údajného útočníka – oslovil otec malé dívky a pokoušel se ho zastavit, když jel na kole. Poté se dostali do rvačky. Do jejich neshod se připojili další čtyři kolemjdoucí a neslyšícího Martina zadrželi, dokud nedorazila policie. Když policie přijela, byl už Martin mrtvý. Pokoušeli se ho oživit, ale marně. 

Místo, kde došlo k vraždě

Podezřelí z vraždy

Policie vyšetřuje vraždu a údajné sexuální zneužití. Bylo zatčeno pět osob: čtyři kolemjdoucí a otec dívky. Později ale byli z vazby propuštěni pro nedostatek důkazů. Nadále ale zůstávají podezřelými.

Martinovi kolegové tomu nevěří

Neslyšící Martin pracoval jako zahradník. Jeho kolegové obvinění ze sexuálního zločinu nevěří. Sdělili, že Martina znali velmi osobně a nikdy si ničeho podezřelého nevšimli. Pro ně byl Martin čestný, přátelský a pracovitý člověk. Jeden z kolegů se domnívá, že mohlo jít o špatné pochopení situace. Martin se v sobotu chystal za kamarádem sledovat závody motocyklů. Ten ale ještě nebyl doma, a tak na něho čekal venku u hřiště. Při čekání posílal zprávy přes telefon, a okolí se mohlo mylně domnívat, že fotografoval děti na hřišti. Nebo mohl Martin svým velkým vzrůstem a hlasitým a nesrozumitelným hlasovým projevem děti vyděsit …

Policejní vyšetřování

Nizozemský soudní institut provede pitvu zemřelého muže, aby určil příčinu jeho smrti. Policie údajný sexuální trestný čin nadále vyšetřuje.

Zdroj, foto: Nltimes.nl, Ad.nl, Wikipedia.org, Pixabay.com

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close