ZE SVĚTA

Neslyšící muž si adoptoval neslyšícího pejska

V březnu letošního roku zaměstnankyně záchranného centra pro zvířata ve státě Florida v USA sdílela na sociální síti příspěvek, v němž hledala domov pro štěně, které mělo pouze 12 týdnů. Jednalo se o neslyšícího černého křížence pejska rasy labradorský retrívr. Štěně mělo za sebou velmi těžký začátek života. Nezisková organizace provozující útulek našla černé štěně staré 6 týdnů na ulici společně s jeho sourozenci. Později zjistila, že štěně trpí velmi nakažlivým psím parvovirem, jenž způsobuje záchvaty. Zájemci si raději vybírali jeho sourozence, než-li samotného neslyšícího pejska, protože se tohoto handicapu báli.

Ačkoliv se Emerson nakonec uzdravil, přišlo se na to, že je neslyšící. Ve skutečnosti se neví, jestli se pejsek narodil jako neslyšící, nebo jestli mu tento handicap způsobily opakované záchvaty a infekce, kterými si prošel. Zaměstnanci útulku se tak obávali, že o štěně nikdo nebude mít zájem.

Zní to jako smutný příběh, ale ujišťujeme Vás, že tento smutný příběh má šťastný konec!

Malého štěňátka se ujal neslyšící Američan Nick Abbott (31 let) z Floridy, také je neslyšící od narození. Cestu ke štěňátku si našel díky příspěvku na sociálních sítí. Nick je dnes šťastným majitelem psa. Svého pejska pojmenoval Emerson a dokonce ho naučil základní povely jako sedni, lehni nebo štěkej. Majitel a Emerson spolu komunikují vlastním jazykem, který tvoří různá gesta. Když se Nick chytí za ušní lalůček a zatřese s ním, Emerson zaštěká. Nickova matka tvrdí, že si byli souzeni.  Nick vytvořil na Instagramu účet, na němž můžete sledovat jeho život s Emersonem. Na Instagramu ho najdete pod jménem „nickandemerson“.

Zdroj: refresher.cz, magazin.aktualne.cz
foto: goodmorningamerica.com, Instagram – nickandemerson

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close