ZE SVĚTA

Neslyšící muž přežil tornádo v Dallasu

Sever amerického státu Dallas v říjnu postihlo ničivé tornádo. Obrovské štěstí měl neslyšící muž, který v této oblasti žije. Na jeho domov se řítilo tornádo. Jak z toho vyvázl?

Stát Texas (město Dallas) ve Spojených státech amerických

Varování před tornádem

Muž se sluchovým postižením Christopher Nelson obdržel ráno v 9 hod varování před blížícím se tornádem. Měl se s ostatními schovat do úkrytu. Christopher byl ale zmatený, venku totiž v tu chvíli nebyl žádný vítr ani nepršelo. Christopher šel zjistit situaci kolem 9:20 ven na terasu v druhém patře domu. Kamarád mu mezitím napsal zprávu a naléhal, aby se rychle schoval. Cristopher se ho zeptal, kde momentálně tornádo je. Odpověděl mu, že se blíží k němu, že je právě v jeho okolí!

Christopher se svěřuje se svou zkušeností s tornádem

Co teď?

Christopher kontroloval venkovní okolí – venku bylo stále hezky. Všiml si i ostatních sousedů, že také hlídají, kdy tornádo přijde. Christopher tornádo nikdy nezažil a byl z toho nervózní… Když vtom se tornádo objevilo v sousedství. Přes okno viděl, jak se stromy prudce ohýbají a začalo lít jako z konve. Vzal rychle svého psa a schoval se s ním do skříně. Christopherovi přeběhl mráz po zádech. Bál se, protože věděl, že tornádo je schopno zničit několik domů. Nevěděl, z jakého směru se tornádo blíží. Dům se začal třást. Christopher měl pocit, jako by těsně kolem něj projížděl vlak. Přes okno viděl, jak se několikrát zablýsklo….

Tornádo umí napáchat velké škody

Ničivá síla tornáda

Hrozivé tornádo se blížilo… A najednou se zastavilo. Christopher pomalu vyšel ze skříně, psa nechal zavřeného vevnitř. Když vyšel ven ze svého bytu, neviděl takřka žádné škody. Ale jenom popošel kousek dál, uviděl tu zkázu – zničené stromy, rozeseté trosky z ostatních domů, špinavý bazén… V blízkém okolí již zahlédl blikající policejní auta a sanitky. Christopher měl pocit, jako by byl konec světa. Byl z toho všeho rozrušený, plakal, a snažil se to všechno zpracovat, protože to nikdy předtím nezažil.

Štěstí v neštěstí

Další den šel Christopher zjišťovat, jak velké škody tornádo v okolí napáchalo. Sledoval i “stopu”, kterou po sobě zanechalo tornádo a zjistil, že stopa vedla přímo k jeho domu. Těsně před jeho domem tornádo změnilo směr a vydalo se jinudy. Christophera z toho až zamrazilo, byl z toho v šoku. Bylo to 50 na 50, jestli přežije nebo zemře. Tato zkušenost změnila Christopherův pohled na zbytek jeho života. 

Zkáza po tornádu

Ztráty na severu Dallasu se odhadují na cca 2 mld dolarů (= cca 46 mld Kč).

Zdroj, foto: Dailymoth.com, Fox13news.com, Govtech.com, Wikipedia.org

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close