ZE SVĚTA

Neslyšící herci v seriálech

Sledujete rádi seriály? Máte Netflix? Chtěli byste, aby se v seriálech objevovali neslyšící? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, tak tento článek Vás potěší! Vyjmenujeme totiž seriály, ve kterých se objevují neslyšící herci. 

Netflix

Netflix je americký placený poskytovatel filmů online. Od ledna 2016 je dostupný ve 190 zemích světa – v celé Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Austrálii a většině Asie. V Česku a na Slovensku je dostupný od ledna 2016, v nabídce je více než 5 000 filmů, seriálů a dokumentů. Má tu velkou výhodu, že všechny pořady jsou TITULKOVÁNY. 

První seriál  “You”

Seriál jménem “You” je thriller, který vypráví o muži jménem Joe Golberg, manažerovi knihkupectví, který se zamiluje do zákaznice Beck a stane se jí posedlý.

Neslyšící Daniel Durant hraje v “You” zesnulého neslyšícího Jamese, manžela hlavní ženské postavy. 

Daniel dříve hrál v Broadway Revival v jednom představení “Spring Awakening” (přeloženo jako Jarní probouzení) jako Moritz Stiefel. Ještě dříve se Daniel objevil v seriálu Switched at Birth jako Matthew. 

Něco málo o Danielovi. Daniel se narodil v Detroitu v Michiganu a vyrůstal v Duluthu v Minnesotě. Navštěvoval běžné školy až do osmé třídy, kdy přestoupil do Minnesotské státní školy pro neslyšící. Také navštěvoval RIT v Rochesteru, NY a Gallaudet (jediná univerzita pro Neslyšící na světě) ve Washingtonu, DC. Je aktivním členem a zastáncem neslyšící komunity, zejména prostřednictvím sociálních médií.

Daniel Durant jako James

Druhý seriál „The Society“

Kdo sledoval seriál Switched at Birth, určitě si vzpomene na herce Seana Berdyho. Sean si zahrál hlavní postavu Emmetta Bidsoeho. Sean dostal další příležitost si zahrát v seriálu, a to v “The Society”. 

V něm Sean hraje Sama, který je neslyšící teenager. Jeho postava působí jako stabilní morální centrum v tomto apokalyptickém mladistvém dramatu v malém městě v Nové Anglii. 

Sean vypráví, že když v seriálu “The Society” ukázal pár znaků, tak zjistil, že jeho kolegové vůbec neznají jediný znak. Tak zavolali lektora ASL, který měl naučit herce  znaky, které budou potřebovat během hraní. Tak herečtí kolegové museli mít lekce během volného času a někdy i o víkendech museli pracovat navíc. Sean je na svoji postavu hrdý. 

Sean se považuje za dvojjazyčného, neboť trochu slyší. Jeho prvním mateřským jazykem je ASL, ale umí též mluvit. Sean nyní pracuje na scénáři filmu, ve kterém bude ASL. O čem bude ten film? Bude to milostný příběh. Sean doufá, že za pár let půjde do produkce. 

Daniel Durant jako James

Třetí seriál “Tales of the City”

Tales of the City je seriál, který vypráví o ženě, která se vrací po 20 letech do San Francisca, aby se setkala se svojí dcerou a bývalým manželem. V seriálu se objevují kontroverzní témata, např. LGBT komunita. Dickie Hearts, který je neslyšící, hraje postavu Mateo. 

Dickie se domlouvá jedině prostřednictvím ASL. Dickie před pár lety získal ocenění  “Nejlepší filmař” za krátký film „Cestující“ v soutěži Disability Film Challenge. Film je inspirován jeho vlastními zkušenostmi jako řidiče a některými absurdními věcmi, které mu lidé o jeho postižení řekli. Dickie říká, že čelí mnoha zajímavým výzvám, občas se cítí neviditelně, což může být frustrující. Ale zároveň ho to o to více pohání a dává mu silnější hlas (nebo ruce) jako herci-filmaři.

Dickie Hearts

Dickie Hearts

Čtvrtý seriál „A Silent Voice“

“A Silent Voice” (Tichý hlas) je anime filmové adaptace populární japonské série manga. Je o mladém muži jménem Shoya, který se vydá na cestu vykoupení poté, co odkopl neslyšící dívku Shoko. V anglické adaptaci vystupuje neslyšící hlasová herečka jménem Lexi Cowden v roli hlavní postavy Shoyi.

Lexi (také známá jako Lexi Marman) mluví a hovoří plynně v ASL a měla role v populárních televizních pořadech jako „Glee“ a „Without Trace“. 

Pár zajímavostí o Lexi :

  • byla také korunována Miss Deaf Northridge a Miss Deaf Kalifornie
  • prozradila, že se nenaučila ASL, dokud nebyla na střední škole
  • ohluchla, neboť jí lékař po narození dal velmi špatnou dávku léku, která měla snížit horečku
Lexi Marman

Zdroj, foto: Hearinglikeme.com, Wikipedia.org, Imdb.com, Magweb.org
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close