ZE SVĚTA

Neslyšící dvojčata ohromují svět svou krásou a svým populárním módně-cestovatelským blogem

Jednovaječná dvojčata se sluchovým postižením živí společný projekt – Being Her. Svými outfity se navzájem doplňují nebo sjednocují. Jejich charismatické vzezření a neotřelý styl je inspirací pro celý svět. Hermon a Heroda chtěly odjakživa pracovat v módním průmyslu, ale namísto splněného snu se vždy dočkaly odmítnutí. Svůj sen si tedy musely splnit samy. Založily vlastní projekt, který jim umožňuje být součástí módního průmyslu a mají to štěstí, že dělají to, co je baví.

Dvojčata Heroda a Hermon = Being Her

Životní příběh

Pochází z východoafrického státu Eritrea. Jejich původ je eritreo-etiopský. V 7 letech jim byla zjištěna sluchová vada, jejíž příčina není jasná. Mají mírné sluchové postižení, které úspěšně kompenzují digitálními sluchadly zn. Phonak. Sluchadla hrdě nosí a neskrývají je ani během focení pro blog a sociální sítě. Komunikují mluvenou řečí a britským znakovým jazykem. Vyrůstaly v domovině, ale později se přistěhovaly do Velké Británie kvůli lepší zdravotnické péči. Jejich bratr má také sluchové postižení.

Dětství popisují jako šťastné období. Vzhledem k vzájemné genetické spojitosti jsou si velmi blízké a tvrdí, že jejich pouto je nerozdělitelné. Mají mnoho společných aktivit, jejich myšlení je propojené a často se navzájem doplňují větami. Hermon je excentrická, uvolněná a spontánní, zatímco Heroda je více přízemní a nevinná. 

Snaží se vždy o určité vzájemné sjednocení

Představení dvojčat: 

Projekt Being Her

“Neslyšící dokážou vše, co dokážou slyšící!”

Během kariéry narážely na mnoho překážek kvůli svému sluchovému postižení. Rozhodly se světu ukázat, že i když jsou neslyšící a mají také exotický vzhled, mohou být součástí virtuální módní scény. Založily módní blog, ve kterém prezentují outfity, které je možné sehnat za normální peníze a jsou tak dostupné širokému okruhu lidí. Chtějí být vzorem pro opravdové lidi a být propojeny s každodenním životem. Nesnaží se být za každou cenu perfektní, ale snaží se ukázat lidem, jak velkou roli hraje v našem životě vlastní sebehodnota, sebevnímání a sebeláska. 

Jejich blog Being Her

Zbytečné bariéry 

Hermon a Heroda věří v sílu osobní hodnoty. Jakmile jste přijali své zdánlivé nedostatky, jakými je např. váš sluchový handicap, jste schopni se otevřít všem bariérám, které vám klade slyšící společnost. Ačkoliv dvojčata mají vysokoškolské vzdělání v módní oblasti a jsou komunikačně zdatná, nikdo ze zaměstnavatelů v módní oblasti to nebral v potaz. Relevantní bylo jejich sluchové postižení. Když se dvojčata pokusila ucházet se o nějakou pracovní pozici, volila často strategii lži. Pokud totiž na rovinu neřekly, že jsou neslyšící, většina zaměstnavatelů je paradoxně přijala. Nepřijetí byla často obhájena podobným vysvětlením: „Nevěřím, že byste mohla dělat styling, protože vám nemohu věřit, že dokážete vyjít s klienty.“

Sestry jsou pyšné na svůj eritrejský původ a rádi ho prezentují v oblékání

Pokud vás tato identická dvojčata zaujala, doporučujeme sledovat jejich IG profil https://www.instagram.com/being__her/, Facebook https://www.facebook.com/beinghermonheroda/ a nebo blog https://beinghermonheroda.com/ 

Zdroj, foto: Cnn.com, Hearinglikeme.com, Beinghermonheroda.com, Youtube.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close