ZE SVĚTA

Neslyšící doga roznáší pizzu

Určitě jste slyšeli o zvířatech, která jsou neslyšící a tak s nimi lidé komunikují pomocí znakového jazyka. Mezi nejslavnější zvířata, která používala znakový jazyk, patřila gorila Koko, která uměla 1000 slov ve znakovém jazyce. Nyní uvedeme další zvíře, které umí poslouchat povely pomocí znakového jazyka. O jaké zvíře se jedná? Co ještě to zvíře umí?

Doga

Zvíře, o kterém nyní budeme mluvit, je pes, přesněji doga. Doga je majestátní psí plemeno. Když lidé uslyší o doze, hned si ji představují jako obra, který může lidem nahánět strach. Ale německá doga může i dobře vykonávat úkoly. 

Max

Majitel pizzerie říká, že rozvážení pizzy mohou vykonávat jen lidé s velkou odpovědností. Ale německá doga jménem Max ho vyvedla z omylu! Max je bílošedá doga, která je neslyšící. Majitel Maxe o něm říká, že je neuvěřitelně chytrý. A protože Max neslyší, tak ho naučili porozumět znakovému jazyku. Max ale umí i dobře číst výrazy lidí a “odezírat”. 

Pizza

Majitelé Maxe naučili nejen znakový jazyk, ale také roznášet pizzu. Max ji umí vyzvednout a také ví, kam má jít a doručit. Max si totiž přečte znamení a výrazy svého majitele. Majitel pizzerie říká, že kdyby to lidé dokázali naučit své nejlepší čtyřnohé přátele, tak by doručování pizzy bylo bezpečné. Hlavně teď v koronavirové době, protože prudce stouplo objednávání potravin a pizzy. A to právě vystavuje doručovatele většímu riziku nákazy. 

Smrt

Max zemřel v roce 2018 a jeho videa se dostala do světa až nyní. Jeho odkaz je na sociálních médiích, které dala sdílet jeho rodina. Můžete se podívat na video:

Zdroj, foto: Rare.us, Wikipedia.org
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close