ZE SVĚTA

Neslyšící dívce zloděj ukradl sluchový přístroj pro poslech

V americkém státě Kalifornii se zloděj 7. dubna vloupal do místní školy. Kromě peněz ukradl sluchové zařízení (přijímač) od firmy Phonak. Ten patřil sedmileté neslyšící dívce Alicii (Alicia) a připojoval se k jejím sluchadlům, aby slyšela své učitele.  Sluchové zařízení dívce poskytovala její škola, jsou pro Alicii základní potřebou ke každodennímu životu, zvláště když ještě chodí do školy.

Policejní seržant Ray Kelly se nad dívkou slitoval a okamžitě nabídl pomoc. S kolegy Alicii překvapili tím, že jí dali tašku dárků. V tašce byla panenka z firmy Disney a hračky s policejním odznakem šerifa. Také jí nabídli strávit jeden den na policejní stanici, kde ji svezli policejním autem a projevili jí podporu tím, že udělají všechno pro to, aby její případ dovedli ke spravedlnosti. Aliciina matka byla velmi dojatá laskavostí policie a jejich přístupem a ohleduplností k neslyšící dívce. Pro Alicii setkání s policisty bylo jako splněný sen. Rozhodla se, že až vyroste, tak se chce stát policistkou.

Matka také dostala email od zástupce prezidenta firmy Phonak, který o případu doslechl a nabídl pomoc. Po diskusi s audiologem Dr. Teresou Wilksen o potřebách Alicie, zástupce prezidenta firmy Phonak poslal Alicii zbrusu nový nejmodernější typ sluchového zařízení. Toto zařízení je ploché, výborně funguje v hromadných zařízeních, jako je škola nebo restaurace. Umožňuje potlačit hluk v pozadí a slyšet jen to, co je potřeba. K zařízení přidal ještě malý dárek – plyšového lva jménem „Leo“, který také nosí sluchadla.

Alicia se seržantem Rayem Kelly

A aby toho nebylo málo, tak seržant Ray oznámil, že po několika dnech konečně dopadli podezřelého. Byl jím 19 letý bezdomovec, který se nakonec přiznal, kde vyhodil sluchové zařízení. Zloděj se Alicii omluvil za krádež sluchadel, prý si myslel, že se jedná o rádio.

Seržant Ray Kelly se svým policejním týmem a s Alicií

Zdroj: abc7news.com,
foto: abc7news.com, japebo.se

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close