AKCEZE SPORTU

Nedoslýchaví bikeři na závodě Drásal ČS

V sobotu absolvovali dva bikeři z SK Skivela neslyšících Olomouc Franta Kocourek a David Studýnka známý cyklomaraton v horských kolech Drásal České spořitelny ze seriálu Kolo pro život. Byl to spíše ultramaraton, neboť celý závod měřil 120km s převýšením kolem 3500m. Závod, který se pořádal v Holešově, má už dvacetiletou tradici. Závod je pojmenován po již nežijící ikoně městečka Holešov, který byl Josef Drásal, nejvyšší Čech. Josef Drásal měřil 242 cm. Jeho podobizna v podobě obrazu a putovní sošky se jmény dosavadních vítězů byla k vidění na pódiu při vyhlašování vítěz.

Start závodníků Drásal Česká spořitelna
Podobizna obra Josefa Drásala

Z dvojice nedoslýchavých závodníků výborně dojel David Studýnka, který skončil na 8. místě ve své kategorii a v celkovém pořadí 25., což je opravdu úspěch mezi slyšícími závodníky. Franta Kocourek dojel na 22. místě a celkově 58. Po závodech si oba kluci řekli, že tento tak náročný závod už příště nepojedou, ale ovšem za rok se mohou jinak rozhodnout.