ZE SPORTU

Naši hokejisté si na MS v Buffalu už nezahrají

Opět přinášíme informace z hokejového mistrovství světa v americkém Buffalu. Čeští hokejisté mají všechny čtyři zápasy za sebou a končí.

V úterý 25. dubna naši hráli proti Kazachstánu, který považovali za hokejově podobný tým. Doufali, že Kazachy porazí. Celý zápas ovlivnil začátek první třetiny, kterou naši hráči doslova zaspali. Kazachstán byl hodně efektivní. Další třetiny už byli čeští hokejisté střelecky i herně lepší, ale střely nedokázali proměnit v branky. Z prvních asi šesti střel dali čtyři branky a našim se ten zápas už těžko otáčel. Přesto naši kluci nesložili zbraně, dokázali hrát dál a dali i nějaké branky.

Výsledek: Česká republika – Kazachstán 5:11. Nejlepší český hráč Jiří Filipi.

Jiří Filipi

Další den, ve středu 26. dubna, čekal naše hráče zápas s nejsilnějším týmem celého mistrovství, s Kanadou.

I když předem naši hráči tušili výsledek, přesto bojovali až do konce. V tomto zápase bylo vidět, jak to vypadá, když někdo hokej opravdu umí. Kanaďané výborně bruslí, skvěle kombinují, jsou fyzicky skvěle připravení a dobře ovládají puk. Byla to výborná zkušenost a Kanaďané se zachovali jako gentlemani. Hráli téměř bez osobních soubojů. Stříleli jen, když museli, proto ten výsledek nebyl horší.

Zápas ČR proti Kanadě skončil 0:19. Nejlepší český hráč Tomáš Hartinger.

Tomáš Hartinger

Čeští hráči velmi děkují, že se na MS vůbec dostali. Díky podpoře magistrátů, sponzorů a také díky lidem, kteří přispěli na projektu Hithit.

Očekávali, že mistrovství bude tvrdé a je to pro ně velká zkušenost. Musí se hodně učit od ostatních států a zlepšit svou úroveň. Kanada a USA jsou velmi dobří. Hra českých hráčů se asi nejvíc podobá Finsku, ale i tak se od nich musí učit.

Velkým přáním celého hokejového týmu je sehnat dostatek prostředků, aby mohli pořádat více soustředění a trénovat společně. Také motivovat mládež, aby se k nim přidala. Velké díky patří fanouškům za pozitivní ohlasy a podporu až do konce.

MS pomalu končí, naši hráči si zaslouží volno. V sobotu 29. dubna se ještě podíváme na zápas o třetí místo, finále a medailový ceremoniál.

Zdroj: TZ, Czech Deaf Ice Hockey

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close