Z DOMOVA

Národní divadlo uvede představení Maryša s českými titulky

Národní divadlo patří mezi nejvýznamnější historické budovy České republiky. Jedná se o prestižní divadlo, které je nositelem kvalitní divadelní kultury. V květnu 2020 bude divadelní představení Maryša dostupné s českými titulky. Tak si pojďte rychle koupit lístky. Jedná se o speciální akci pro neslyšící!

Národní divadlo u řeky Vltavy

Kdy se bude konat divadelní představení? 

V České republice je opravdu málo kulturních příležitostí vhodných pro osoby se sluchovým postižením. Čas od času však můžeme navštívit divadelní představení se simultánním tlumočením nebo s českými titulky. Poslední jmenovaný typ představení nabízí Národní divadlo. V pondělí 25. května 2020 od 19:00 se bude hrát Maryša s titulky pro neslyšící. Celou akci zajišťuje samo Národní divadlo! 

Divadelní představení Maryša

Maryša je vrcholným dílem dvojice bratrů Mrštíků. Jedná se o tragédii a patří mezi nejlepší české divadelní hry. Samotná divadelní hra v Národním divadle měla premiéru již v r. 2017, takže se jedná o reprízu. Tato hra je kritiky velmi dobře oceněna a je doslovně brána jako to nejlepší, co Národní divadlo může ze svého repertoáru nabídnout. Hra má nadčasový rozměr, protože se zabývá intrapersonálními a interpersonálními vztahy. Proč si lidé navzájem nenaslouchají a proč praktikují na sobě i na druhých duševní a fyzické trápení? Dramatické představení trvá 1 hod a 45 min a je hráno bez pauzy. 

V Maryše herci excelují, je to kritiky oceněné divadelní představení 

Trailer k Maryše:

Jak koupit lístky? 

Lístky pro osoby se sluchovým postižením stojí 225,- Kč (vstupné je zlevněné o 50% od běžného ceny). Pokud máte slyšící doprovod, hradí se za něho standardní vstupné. Prosím rezervujte si vstupenky do 20. prosince 2019 na tomto emailu: t.kaucka@narodni-divadlo.cz. Národní divadlo vám obratem potvrdí rezervaci. Lístky si budete moci vyzvednout osobně na pokladnách Národního divadla nebo v prodejních sítích Colosseum Ticket.

Pro osoby se sluchovým postižením je 50% zlevněné vstupné

Doporučujeme vám si lístky rezervovat co nejdřív. Garantujeme vám, že se bude jednat o naprosto ojedinělý kulturní zážitek. Aby se rozšířila kulturní osvěta, doporučujeme sdílet tuto informaci či článek o Maryše dál ve vašem sociálním kruhu. Poděkujme Národnímu divadlu za tuto možnost právě vysokou účastí diváků se sluchovým postižením. 

Povězte o divadelním představení dalším neslyšícím! 

Zdroj, foto: Facebook ČUN Praha, magazin.aktualne.cz, Pixabay.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close