Z DOMOVA

Nadace ČEZ darovala 50 tisíc korun Sportovnímu klubu neslyšících SSK Vítkovice

Na ojedinělé sportovní události, která se konala v sobotu 15. února 2020 v Ostravě, se děly věci. Na trati ČEZ v Dolních Vítkovicích se konal lyžařský závod. Závod se však málem  neuskutečnil kvůli teplým klimatickým podmínkám. To se naštěstí nestalo díky sněhové pomoci z hor. Tento sportovní den patřil nejen lyžařům, fanouškům City Cross Sprintu, ale i neslyšícím sportovcům z Ostravy. Dostali totiž 50 tisíc korun pro svůj sportovní klub! 

Sportovní klub neslyšících SSK Vítkovice v Ostravě

Finanční dar, který Sportovní klub neslyšících SSK Vítkovice dostal, byl získán diváky exhibičního závodu. Na Energy zóně ČEZ totiž byl pro diváky připraven crossový trenažér. Každá minuta sportu představovala finanční hodnotu a celkově diváci vysportovali 50 410 korun. Nadace ČEZ se rozhodla věnovat tuto částku Sportovnímu klubu neslyšících v Ostravě. Předseda klubu Petr Lach převzal finanční dar s velkým nadšením a dodal, že peníze hodlá využít pro nákup kvalitních sportovních potřeb a nových dresů. 

Předseda klubu Petr Lach přebírá finanční dar

ČEZ City Cross Sprint Ostrava

Jedná se o exhibiční závod na běžkách, jenž je otevřený veřejnosti a zároveň se ho účastní významné české a světové persony v lyžařské oblasti. Závod je světově unikátní pro svou neotřelou lokaci. Koná se totiž v industriálním areálu Dolní oblasti Vítkovic. Závodí se na 750 m dlouhé trati, která je postavena kolem auly Gong. Co se týče českého úspěchu, v letošním roce se můžeme chlubit vítězstvím v kategorii žen. Vyhrála jej česká lyžařka Tereza Beranová. Bylo to její třetí vítězství v řadě a páté vítězství celkově. 

Běžkování v industriálním prostoru má své kouzlo.
Závodu se účastní řada světových osobností 

ČEZ Energy Zóna

Je součástí exhibičního závodu a patří fanouškům. Probíhá v ní relaxační část programu, kde mohou nabít a také vybít svou energii. Je tu onen běžkařský trenažér, na němž fanoušci běhají. Jejich energie je přeměna v peníze, které mají za účel pomáhat ostatním  potřebným. Dále je zde možné spatřit fotokoutek, stolní fotbálek, wifi připojení, herní konzole a dětský koutek. 

Pozvánka na City Cross Sprint v Ostravě:

Zdroj, foto: Nadacecez.cz, Parlamentnilisty.cz, Youtube.com, Moravskoslezsky.denik.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close