Z DOMOVA

Na Vánoce se opět dočkáme pohádky ve znakovém jazyce!

Máme pro vás dobrou zprávu. I letošní Vánoce si užijete s pohádkou, v níž hrají neslyšící herci! Bude se vysílat 24. prosince 2019 a nese název KDE BYDLÍ STRAŠIDLA. Tak si nezapomeňte dát upozornění, aby vám pohádka v českém znakovém jazyce neutekla. Další vánoční pohádky jsou totiž jen s titulky. 

V nové pohádce figurují strašidla, bílá paní a manželský pár

Pohádka v ČZJ 

Možná to nevíte, ale Česká televize 5. rokem dělá Vánoce přístupnější osobám se sluchovým postižením. Uplynulo již tolik let od první pohádky hrané v českém znakovém jazyce. 

Kde bydlí strašidla

V pohádce Kde bydlí strašidla hrají pouze herci se sluchovým postižením, kteří komunikují v českém znakovém jazyce. Pohádka je o strašidlech, která hledají nový domov, protože ten svůj původní ztratila. Jakmile se jim povede nalézt domeček, v němž by se mohla ukrýt, objeví se problém. V domě bydlí další bytosti. Strašidla bojují s jinými majiteli o vlastnictví domu. Aby boj vyhrála, pomáhá jim bílá paní. Jak to celé dopadne, zjistíte 24. prosince 2019 na ČT1. Na pohádku se můžou podívat také slyšící, neboť je s českým dabingem a dále se skrytými českými titulky. 

Fotky z natáčení pohádky Kde bydlí strašidla

Tvůrci pohádky Kde bydlí strašidla

Pohádku režírovala Alena Derzsiová. Jednotlivé pohádkové postavy ztvárnili Monika Goldefusová jako manželka, Milan Fritz jako manžel, Zlatuše Kurcová jako bílá paní. František Půlpán a další herci zahráli další jiné postavy. 

Neslyšící, kteří si zahráli v pohádce Kde bydlí strašidla

Další pohádky, na které se můžete těšit

Česká televize nově uvede 4 vánoční pohádky. Kromě zmiňované pohádky Kde bydlí strašidla uvede dále Princezna a půl království, Čarovný kamínek a Čertí brko. Dle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka se ve vánočním čase s vysíláním příliš neexperimentuje, protože televizní diváci dávají přednost raději starým dobrým pohádkám. 

Zdroje, foto: ceskenoviny.cz, extra.cz, ceskatelevize.cz, ff.cuni.cz, pixabay.com, pinterest.com, studiomarta.cz, 
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close