Na Slovensku se cyklistům dařilo

0

První díl Evropského poháru neslyšících na horských kolech se konal 25. – 27. května v Kálnici na Slovensku za účasti šesti států: Belgie, ČR, Maďarska, Rakouska, Ruska a Slovenska.

Bike Park v Kálnici

V pátek byla na programu disciplína XCE-Eliminátor. Trať byla velmi bahnitá, neboť před závodem den pršelo. Z cyklistů SKIVELO Olomouc nejlépe dojel František Kocourek na 2. místě. Těsně za ním na 3. pozici byl David Studýnka. Čtvrtý skončil Pavel Pastrnek a Jan Čapek dojel na 6. místě.

Rozbahněná trať pátečního závodu

Sobotní program nabídl závod Enduro. Na trati 25 km dlouhé bylo celkem šest měřených úseků – technicky náročných pasáží. Přesto byly výsledky cyklistů SKIVELO velmi dobré. Čapek vybojoval třetí místo, čtvrtý byl Pastrnek, šestý Studýnka a sedmý Kocourek.

Trať byla technicky náročná

Vyvrcholením víkendových závodů na Slovensku byl. Trať o délce 49 kilometrů měla náročný  kopcovitý profil a těžké lesní úseky po hřebenech hor. Závodníci z SK SKIVELO se ukázali jako velmi silný tým, když obsadili všechna čtyři první místa v pořadí Studýnka, Čapek, Pastrnek a Kocourek.