ZE SVĚTA

Muzeum nabízí neslyšícím návštěvníkům brýle s titulky

Díky spolupráci SingGlasses LLC s muzeem mohou mít neslyšící fanoušci z fotbalové síně slávy větší požitek.

Fotbalová síň slávy

Město Canton (stát Ohio, USA) má pro fanoušky fotbalu připravenou fotbalovou síň slávy. Ve fotbalové síni slávy si mohou fanoušci fotbalu připomenout historii fotbalu a vidět tak různé památky – míče, dresy, apod.

Tato fotbalová síň slávy připomíná především kluby Akron Pros, Baltimore Colts, Brooklyn Dodgers, atd. 

Fotbalová síň slávy

Neslyšící fanoušci

Muzeum, ve kterém je fotbalová síň slávy, nezapomnělo na lidi se sluchovou vadou. Aby jim přiblížilo historii fotbalu, požádalo firmu SignGlasses LLC, zda by nemohla pomoci lidem se sluchovým postižením. 

Firma SignGlasses tak přišla s chytrými brýlemi. Tyto chytré brýle se používají speciálně pro hlavní atrakci síně slávy. Síň slávy nabízí představení “Hra života”, které je v holografickém divadle. Funguje to tak, že při představení “Hra života” se uživatel s chytrými brýlemi ocitá ve špičkovém multisenzorickém prostoru, konkrétně v šatně, kde jsou holografické postavy – fotbalové legendy síně slávy. Legendy jim v tomto představení předávají své rady ze hry, které platí obecně i v životě mimo hřiště. Dále brýle se používají v rotujícím divadle Super Bowl. Co je ten Super Bowl? Američané milují Super Bowl, je to finálový zápas národní ligy v americkém fotbale. 

Finále Super Bowl

SignGlasses

Brýle mají v sobě zabudované titulky, jsou k dispozici především pro představení “Hra života”. 

Technologie je navržená firmou SignGlasses, která sídlí v Salt Lake City v Utahu. Uživatelé si ji pochvalují a říkají, že je příjemná a synchronizuje se, když host vstoupí do divadelního sálu. Hosté mohou o brýle požádat u vstupu a jsou pro návštěvu zdarma.

Brýle SignGlasses

Zdroj, foto: Wikipedia.org, Twitter.com, Cnbc.com, Signglasses.com
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close