ZE SVĚTA

Muž neslyšel sirénu tornáda, na poslední chvíli se schoval

Neslyšící muž nevěděl o blížícím se tornádu

Neslyšící muž Sean Coatney žije sám s kočkou v Jefferson City (město ve státě Missouri, USA).  Když šel 22. května 2019 večer ven, zrovna se rozezněly sirény ohlašující tornádo (rychlost větru 260 km/h). To ale Sean neslyšel. Když ale uviděl sousedy, kteří venku pobíhali a hledali úkryt, a bouře čím dál více sílila, došlo mu, že se blíží tornádo.

Stát Missouri v USA
Tornádo pustošící stát Missouri 

Úkryt před tornádem

Chvíli poté mu přišla SMS od matky, že se má ukrýt před tornádem. Schoval se rychle do svého domu do vany a čekal. Ve vaně cítil silné vibrace procházejícího tornáda. “Když jsem se dotkl vany, cítil jsem, jak se vana otřásá. Bylo to velmi silné, jako zemětřesení,” řekl Sean. Když se pak dostal ven, uviděl spoušť, kterou tornádo za sebou zanechalo. Jeho dům byl po prohledání hasiči označen za nebezpečný kvůli rozsáhlému poškození.

Seanův dům zničený tornádem

Zařízení oznamující příchod tornáda

Seanův bratr Louis založil stránku na “Gofundme”, aby se mohly vybrat peníze na přestěhování Seana a pořízení nového auta (jeho bylo při bouři také zničeno). Peníze by mohly Seanovi také pomoct koupit speciální zařízení, které by ho upozorňovalo na počasí, aby se příště o nebezpečné bouři dozvěděl včas. Zařízení funguje  pomocí jasných světelných záblesků, které upoutají Seanovu pozornost. Sean vysvětluje: “Potřebuji se dozvědět (pomocí toho jasného blikání), když přijde upozornění na tornádo. Zařízení, které mám teď, oznámí jen: “Sledujte tornádo” (a Sean si toho nemusí všimnout). Bratr Louis popsal situaci na stránkách Gofundme: “Městské sirény upozorňující na tornádo zazněly, ale můj bratr je neslyšel. Sean se zachránil, ale ztratil všechno, včetně domova a auta.

Zpustošené město Jefferson City

Co bude se Seanem dál?

Mezitím se Sean přestěhoval ke své matce. Chce u ní zůstat, dokud si nenajde nový domov. Sean doufá, že se bude moci přestěhovat do jiného domu v tom samém areálu, kde žil 6 let, než ho odtamtud vyhnalo tornádo. Žil tam dlouho a líbilo se mu tam. Seanova matka je ráda, že je syn živý a zdravý – když bouře začala, nemohla se mu totiž dovolat a neměla o něm žádnou zprávu.

Neslyšící Sean Coatney

Tornádo Seanovi změnilo život. Přišel o svůj dům, auto a zaměstnání. Pracoval na částečný úvazek v obchodním domě Walmart. “Je těžké najít práci, když jsem neslyšící,” říká Sean a doufá, že sežene potřebné finance k tomu, aby nemusel dělat tolik změn v dosavadním životě.

Zdroj, foto: Komu.com, Lucee.komu.com, Wikipedia.org, Gofundme.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close