ZE SVĚTA

Mozzeria – pizzerie pouze s neslyšícími zaměstnanci

Ve Washingtonu v USA plánují na jaře roku 2020 otevřít neapolskou pizzerii “Mozzeria”. Pracovat v ní budou pouze zaměstnanci se sluchovým postižením.

Pizzerie Mozzeria

Melody a Russ Steinovi, kteří jsou sluchově postižení, pracují na otevření nové pizzerie ve Washingtonu. Budou zde zaměstnaní pouze neslyšící pracovníci. Stejná pizzerie již funguje v San Francisku (USA), a je zde úspěšná. 

Pizzerie Mozzeria v San Francisku

Majitelé Mozzerie

Neslyšící manželé Steinovi provozují jednu z nejlépe hodnocených restaurací v San Francisku. Všichni zaměstnanci jsou neslyšící a komunikují pomocí amerického znakového jazyka (ASL).

Spoluzakladatelé Mozzerie Melody a Russ Steinovi jsou nadšení, že se Mozzeria rozšíří do Washingtonu poblíž Gallaudetovy univerzity. Restaurace v tomto městě byla jejich dlouhodobým snem. Vždyť na Gallaudetově univerzitě se Melody a Russ poprvé potkali.

Plné ruce práce – neslyšící zaměstnanci Mozzerie v San Francisku
Russ a Melody Steinovi

Nezaměstnanost neslyšících v USA

Podle sociálního fondu (CSD) “Social Venture Fund” je až 70 % lidí se sluchovou vadou nezaměstnaných. Ředitel chce takto vysvětlit, že i lidé se sluchovým postižením jsou šikovní pracovníci. Opravdu dělají a pracují, vůbec se nezdržují povídáním. Melody a Russ se před několika lety v Mozzerii rozhodli najmout všechny neslyšící zaměstnance v místě svého bydliště v San Franciscu. Ředitel Lacy doufá, že otevřou osm až 12 míst po celé USA.

Podívejte se na projekty Tichého světa:

Naše Tichá kavárna je první pražská kavárna s neslyšící obsluhou. Nabízí skvělou kávu a příjemné posezení. Podívejte se na web: http://www.tichakavarna.cz/ 

V naší Tiché cukrárně pracují neslyšící cukráři a cukrářky a připravují výborné sladké i slané dobroty, které jsou k dispozici v Tiché kavárně i na objednávku. Ochutnejte očima: http://www.tichakavarna.cz/ticha-cukrarna/ 

Zdroj, foto: Wjla.com, Pizzamarketplace.com, Tripadvisor.com, Sfchronicle.com

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close