ZE SVĚTA

Módní značka “DEAF IDENTITY” podle neslyšícího Angličana

Chtěli byste nosit oblečení, které by nějakým způsobem charakterizovalo svět neslyšících a jejich kulturu? Chcete být hrdí na to, že jste Neslyšící? Máte možnost! Muž se sluchovým postižením vytvořil módní značku “DEAF IDENTITY”.

Tvůrce módní značky DEAF IDENTITY – Luke Christian

Neslyšet je očím neviditelné

Sluchová vada je jednou z mála postižení, které je skryté, očím neviditelné. Muže na vozíku si lidé hned všimnou. Ženu, která jde na ulici se slepeckou holí a je nevidomá, ostatní také zaregistrují. Když ale kolem lidí projde člověk, který má sluchové postižení, vůbec si ho nevšimnou (pokud zrovna s někým nekomunikuje znakovým jazykem). I kvůli tomuto je dost možné, že se o problematice lidí se sluchovým postižením ví tak málo…

Oblečení značky DEAF IDENTITY

Kdo je Luke Christian?

Luke Christian (26 let), který pochází z Velké Británie, má sluchové postižení. Sluchovou ztrátu má kompenzovanou dvěma sluchadly. Jsou pro něj velkou pomocí při zachycování různých zvuků. V jeho rodině mají ztrátu sluchu ještě jeho matka a sestra. Luke se sestrou od mládí docházeli na logopedii, aby se mohli zdokonalit v mluvené řeči. Luke se zajímá o módu, o péči o muže a životní styl. V průběhu let pracoval s několika předními značkami (Gillette, Tom Ford, Huawei).

Luke Christian se zajímá o módu

Proč vytvořil Luke značku DEAF IDENTITY?

Luke jako malý vyrůstal v rodině, kde jsou neslyšící. Na veřejnosti neznal žádného neslyšícího, ke kterému by mohl vzhlížet a mít ho jako vzor. Nikde na světě neviděl, že by se prostřednictvím módy zvyšovalo povědomí o sluchovém postižení. Chtěl spojit svoji lásku k módě a svět neslyšících, a proto založil módní značku DEAF IDENTITY. Přáním Luka je, aby se lidé při nošení tohoto oblečení mohli cítit silní a sebevědomí. Aby byli hrdí na to, že jsou neslyšící. Podle Luka neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak být neslyšícím. Říká, že záleží na neslyšícím samotném, jak se se sluchovým postižením ztotožní.

Nabídka pánských triček zn. DEAF IDENTITY
Nabídka dámských triček zn. DEAF IDENTITY

Značka DEAF IDENTITY

Luke Christian založil v září 2019 módní značku DEAF IDENTITY, kterou předvádí pouze neslyšící modelové a modelky. Má za cíl poskytovat silné a pozitivní vzory neslyšících lidí. Chce ukázat, že neslyšící mohou být kreativní a mohou ostatní inspirovat. Značka DEAF IDENTITY nabízí řadu oblečení (trička, svetry, mikiny…), na kterých jsou vyobrazené ruce s písmeny v prstové abecedě. Některé oděvy zobrazují fráze vyjadřující postoj neslyšící osoby.

Luke Christian chce ukázat, že neslyšící mohou být také kreativní

Oblečení zn. DEAF IDENTITY je možné zakoupit na internetových stránkách: https://www.deafidentity.com/

Zdroj, foto: Harrogateadvertiser.co.uk, Hearinglikeme.com, Mrlukechristian.com
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close