Z DOMOVA

Moderátor Vladimír Kořen se také potýká s postižením sluchu

Český televizní moderátor Vladimír Kořen, kterého určitě znáte z pořadu “Zázraky přírody”, má problémy se sluchem a na jedno ucho neslyší. Kde k tomu přišel?

Televizní moderátor Vladimír Kořen

Kdo je Vladimír Kořen?

Vladimír Kořen je vynikajícím českým moderátorem. Spolu se slovenským kolegou Marošem Kramárem již 10 let moderuje Zázraky přírody v České televizi a testuje hranice lidských možností. Ekologie, věda a příroda Vladimíra fascinovala již od dětství. Je významným popularizátorem vědy a životního prostředí v České republice. Po absolvování gymnázia vystudoval Vladimír žurnalistiku se zaměřením na politologii. Od roku 2010 až doteď je i starostou města Říčany, kde se svou rodinou (manželka, tři děti: Václav, Karolína, Magdaléna) bydlí.

S kolegou moderátorem Marošem Kramárem
Starosta Říčan Vladimír Kořen

Dětství Vladimíra Kořena

Vladimír Kořen to jako malé dítě neměl vůbec jednoduché. Trápily ho velmi časté záněty v uších – prodělal celkem jedenáct zánětů středního ucha a jeden zánět zvukovodu. Kvůli tomu má i trvalé následky – skoro vůbec na jedno ucho neslyší. Sám Kořen ušní problémy popisuje jako velice náročnou situaci, kdy je člověk úplně vyřazený ze života. Popisuje bolest: “Takový zánět zvukovodu, to bych nikomu nepřál. To se nedá píchnout a člověk neví, kam by před tou bolestí utekl.” Dodnes se musí hlídat například při potápění. Při natáčení Zázraků přírody se potápěl do hloubky až jedenáct metrů, ale naštěstí to dopadlo dobře.

Zajímavosti

Vladimír o sobě říká, že je strašný srab, i když to tak vůbec nevypadá. Jednou dokonce odmítl pokus, který se měl vysílat v Zázracích přírody. Měl přejít nad vodní hladinou ve výšce asi deset metrů se zavázanýma očima. Bez zraku se krok do neznáma neodvážil udělat, psychicky se rozsypal.

Vladimír s Marošem ale často zažívají i veselé chvilky. Nezapomenutelným byl jejich test, kde řídili auto pod vlivem alkoholu. Tuto výzvu připravili pro silvestrovské vydání. “Co se dalo, se odvysílalo, moc si z toho natáčení ale nepamatuji,” dodal se smíchem.

Vladimír Kořen bude mít své příznivce nejenom u televizních diváků, ale určitě i v řadách Policie ČR. Má za sebou rekordních 39 bouraček. A jednou ho policisté zastavili se slovy: “Pane řidiči, víte o tom, že máte na autě čtyři kola, tři druhy pneumatik a jednu zimní?

Zdroj, foto: Tyden.cz, Wikipedia.org, Havlickobrodsky.denik.cz, Lidovky.cz, Ceskatelevize.cz, Info.Ricany.cz
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close