ZE SVĚTA

Malé holčičce se rozsvítily oči, když poprvé uslyšela “Miluji Tě”

Rodina Shawových žije ve floridském městě Arcadia (USA). Maminka – Patricia Shaw – byla u toho, když její neslyšící dcerka A´deja Rivers (2 roky) po operaci kochleárního implantátu (KI) poprvé slyšela. V rodině je neslyšící ještě otec a starší sestra Jalen. Jalen již má také KI.

Stát Florida v USA

Reakce A´dejy Rivers po zapojení KI

A´deja je dobrodružná – ráda se směje a miluje objímání a lásku,” popisuje svou dceru maminka Patricia. Po zapojení KI řekla své patnáctiměsíční dceři “Miluji Tě.” A´deja v tom okamžiku nebyla šťastná ani vystrašená. Byla ohromená, uvědomila si, co to je zvuk. Rozsvítily se jí oči – viděla maminku otevírat ústa a navíc – uslyšela to. A´deja začala být zvídavější, aktivnější a chtěla se všeho účastnit. Začala si užívat hudbu a poprvé tančila

malá neslyšící A´deja Rivers

Emotivní video, kde je zachycen okamžik, kdy neslyšící holčička uslyšela maminku říkat “Miluji Tě”: ZDE

Dojmy doktorky – audioložky

Shelly Ash, audioložka a koordinátorka týmu KI v nemocnici Johns Hopkins All Children’s Hospital na Floridě říká, že technologie v posledních letech hodně pokročily. KI jsou menší ale zároveň výkonnější. “V oboru pracuji už 30 let a jsem šťastná, že jsem to mohla udělat už pro stovky miminek a dětí. Je to vždycky vzrušující pro všechny na sále, protože je v tom tolik očekávání,” řekla doktorka Ash a pokračuje: “Mámy a tátové jsou pokaždé nervózní, dokud jim neřekneme: Vaše dítě již má operaci za sebou, a teď na něj můžete mluvit.

Doktorka byla také u toho, když A´deja poprvé uslyšela: “Všichni zatajili dech a koukali, co se bude dít, když dítě uslyší hlasy. Někdy děti pláčou, protože to je jediná forma komunikace, a někdy se smějí, protože jim zvuky přijdou směšné. A’deja měla úžasnou reakci. Všechno to pobrala. Byl to opravdu krásný okamžik.”

A´deja s maminkou Patricií Shaw u audioložky

Nadšená rodina Shawových

Rodina Shawových nešetřila chválou na adresu úspěšného zapojení KI u A´dejy Rivers:

Vyhrkly mi slzy, bylo to pro nás všechny úžasné.

Teď když uslyší písničku a hudba má rytmus, tak se začne vrtět. To jsou boží momenty.

Jsme všichni velmi vděční a děkujeme Bohu každý den, že dostala tuto možnost.” 

Zdroj, foto: Abcnews.go.com, Abcactionnews.com, Godtv.com, Youtube.com, Wikipedia.org
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close