ZE SVĚTA

Jedinečné přijetí rodiny neslyšících na výletě do Disneylandu

Jeden z největších zážitků si z Disneylandu odnesla čtyřčlenná rodina Mansfieldových z Texasu (USA). Převážná část rodiny je neslyšící – otec Manny, matka Sheena a jejich desetiletá dcera Shaylee. Mladší sestra Shaylee je jako jediná z nich slyšící. Všichni mezi sebou komunikují pouze americkým znakovým jazykem (ASL).

Rodina Mansfieldových (zleva sestra, otec, matka a Shaylee)

Rodinný výlet do Disneylandu

Když byly Shaylee 4 roky, splnil se jí sen. S rodinou se vydala na výlet do Disneylandu. Jako každému dítěti, tak i Shaylee se líbily jízdy na různých atrakcích. Nejvíc pro ni ale znamenalo setkání s jedním z jejích idolů – s vílou Zvonilkou. Víla Zvonilka (přeloženo z anglického “Tinkerbell”) je známá z pohádky Petr Pan. Zvonilka během setkání se Shaylee použila nádherné kouzlo – představila se v ASL.

Disneyland

Nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu

Pro mnohé může být setkání s pohádkovými postavami něco hezkého. Pro rodinu Mansfieldových bylo setkání se znakující vílou Zvonilkou jedinečné a nádherné. Znamenalo to pro rodinu hodně. Rodiče řekli týmu Disneylandu: “Když jsme vyrůstali my, nikdy jsme neočekávali, že na nás někdo bude znakovat. Takový byl svět, ve kterém jsme vyrůstali.

Čtyřletá Shaylee se znakující Zvonilkou 

Disneyland pozval Mandfieldovy na další návštěvu.

Tým Disneylandu cítil, že právě takové situace dávají smysl jejich práci, a pozval rodinu na další návštěvu o několik let později, aby komunikovali s dalšími postavami. Tentokrát se Shaylee potkala s Minnie Mouse, která s ní také znakovala. Minnie se jí zeptala na jméno a řekla Shaylee, že se teprve učí znakovat. Shaylee pogratulovala Minnie k jejímu úsilí: “Dobrá práce, to je báječné!” 

Shaylee znakuje s Minnie Mouse

Táta Manny byl dojatý tím, co všechno Disneyland udělal pro to, aby se jeho dcera cítila vítaná a spokojená. Máma Sheena plna zážitků sdělila: “Probudilo to ve mně to nejlepší, zase jsem se stala dítětem a viděla vše jejich očima.

Mansfieldovi v Disneylandu

Dojemné video zobrazující rodinu Mandfieldových v Disneylandu, kde je i setkání překvapené Shaylee se znakující vílou Zvonilkou a Minnie Mouse: ZDE

Děti se sluchovým postižením

Orientovat se ve světě slyšících může být pro neslyšící děti často obtížné. Ne všichni lidé rozumí ASL. Ale pro Shaylee Mansfield z Texasu existuje jedno kouzelné místo, kde se všichni snažili, aby se cítila vítaná a spokojená – v Disneylandu.

Zdroj, foto: Theepochtimes.com, Facebook.com
Editor: Eva Nováková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close