ZE SVĚTA

Jaké jsou novinky nového systému Google?

Android je mobilní operační systém, který je na prvním místě z celého světa v prodejích chytrých mobilních telefonů. Tento operační systém vyvíjí společnost Google spolu s Open Handset Alliance (uskupení výrobců mobilních telefonů a dalších podobných technologických věcí, které podporují vývoj Androidu).

První tisková konference, týkající se nové verze Androidu, se uskutečnila 7. května 2019. Zde se novináři z médií dozvěděli, že nová verze Androidu bude nazvaná „Android Q“, někdy se používá pojem „Android 10“. Google na konferenci oznámil také, že přichází s několika novinkami, a dokonce jedna z nich bude výhodou pro neslyšící.

O jakou novinku se jedná?

Jedná se o Live Caption. Je to systém, který dodá titulky do jakýchkoliv videí či zvukových nahrávek. K tomuto systému je potřeba umělá inteligence, která zajistí, aby mluvené slovo bylo co nejrychleji a nejpřesněji převedeno do textu. Tento systém slyšící téměř potřebovat nebude, ale neslyšící či nedoslýchaví budou moci sledovat více videí, aniž by brali ohled na to, zda ve videu jsou zajištěné titulky.

Tento systém funguje v Androidu 10, a abyste tuto výhodu mohli využít, není potřeba být připojen na internet. Výhodou je také, že nedochází k odesílání dat.

Zdroj: dotekomanie.cz, wikipedia.org, mobilmania.cz,
foto: aimazing.co

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close