Z DOMOVA

Hradec Králové bude mít nové poradenské centrum pro klienty se sluchovým postižením

Vzdělávací instituce pro osoby se sluchovým postižením v Hradci Králové se konečně dočká rekonstrukce poradenského centra, která nyní funguje v bídných podmínkách. Úprava a rozšíření centra přispěje ke zlepšení poradenských služeb pro osoby se sluchovým postižením ve Východočeském kraji.

Speciální škola Štefánikova

Rekonstrukce centra pro osoby se sluchovým postižením bude probíhat na speciální škole Štefánikova, kde toto centrum již dlouhodobě působí. Speciální škola v Hradci Králové je výjimečná v tom, že poskytuje vzdělávací možnosti osobám se sluchovým postižením od jejich útlého věku až po dospělost (od předškolního vzdělání až po vyšší odborné vzdělání). Tato škola také zajišťuje vzdělávání tlumočníků českého znakového jazyka. 

Studenti oboru Tlumočnictví ČZJ

Nové centrum

Rekonstrukce bude stát bezmála 50 milionů korun. Stavební práce začnou již v červnu tohoto roku, takže se dá předpokládat, že centrum bude fungovat v omezeném provozu. Nové centrum bude umístěno v prostorách nad mateřskou školou. Jelikož se stavební úpravy dotknou samotné mateřské školy, i v MŠ proběhnou velké úpravy, včetně nového interiéru. Kromě poradenského centra budou zřízeny také odborné místnosti, herna a učebna. To proto, že centrum bude fungovat také jako působiště pedagogů, lékařů a jiných expertních pracovníků spolupracujících se skupinou osob se sluchovým postižením. 

Logo SPC v HK

Zdroj, foto: Hradecka.drbna.cz, Neslhk.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close