ZE SVĚTA

Herečka Neena Gupta se naučila znakovat, aby mohla komunikovat s manželem

 

Během karantény se Neena Gupta naučila znakovému jazyku jen proto, aby mohla s manželem komunikovat. Určitě si pokládáte otázku, jak spolu komunikovali dříve? A proč došli až k tomu, že se Neena naučila znakovat?

Neena Gupta 

Neena Gupta je indická herečka a televizní režisérka. Je známá především v Indii. Proslavila se svými pracemi v uměleckých i komerčních filmech. Vyhrála Národní filmovou cenu pro nejlepší vedlejší herečku za ztvárnění mladé vdovy ve filmu Woh Chokri (1994). Rozvedla se s hráčem kriketu, s nímž má dceru. Po rozvodu se rozhodla vychovávat dceru jako svobodná matka. V roce 2008 se opět provdala, a to za známého účetního Viveka Mehru ze společností PwC India.

Neena Gupta


Karanténa

Během pandemie Covid-19 Neena zůstala doma, neboť byla nařízená karanténa. A s ní zůstával doma také její manžel Vivek. A právě tak zjistili, že spolu nemohou komunikovat, neboť Vivek byl stále zaneprázdněný telefonováním. A tak Neena hledala cestu, jak mu má říkat, že na stole je připravené jídlo nebo že jde ven na procházku. A tím řešením byl právě znakový jazyk.

Vivek Mehra


Video

Tak se Neena naučila znakovat. Na Instagramu je ke shlédnutí video, které natočil její manžel – postěžovala si v něm, jak je ta komunikace náročná. Video se stalo populárním. Znakuje v něm i pár slovíček, která se naučila.

 

Zdroj, foto: Mumbaimirror.indiatimes.com, Wikipedia.org, Instagram.com
Editor: Magda Jandusová

 

Back to top button
Close