ZE SPORTU

Florbalová extraliga neslyšících 2016/2017 skončila

Po čtyřech základních kolech, která se konala v Jaroměři, Brně, Ostravě a Zlíně, přišla ta nejdůležitější část pro všechny týmy ve Florbalové extralize neslyšících 2016/2017, a to play-off. Play-off se konalo dne 25. března 2017 v Hradci Králové.

Původně mělo být odehráno 6 zápasů za celý den, ale pro nedostatek hráčů se odhlásil tým Hradeckých Lvů, proto se hrály pouze 4 zápasy, tj. semifinále žen, semifinále mužů a poté finále žen a finále mužů.

Prvním zápasem dne bylo semifinále žen, kde se proti sobě postavily týmy z druhého a třetího místa v tabulce po základní části – Prague Women a Silent Angels.

Prague Women vs Silent Angels 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Tým Silent Angels v první třetině vedl po dvou gólech, ve druhé třetině byl vidět napínavý zápas, kde se oba dva týmy snažily být tím úspěšnějším, padly tak celkem 3 góly. Ve třetí třetině Prague Women útočily na branku soupeřek, podařilo se jim vstřelit 2 góly, ale další se jim nepovedly, i když měly několik vyložených šancí. Zápas tak skončil třetí místem pro Prague Women a postupem do finále pro Silent Angels.

Nejlepšími hráčkami zápasu byly vyhlášeny Jana Tučková (Prague Women) a Jitka Dvořáková (Silent Angels).

Dalším zápasem bylo semifinále mužů, a to mezi FbC Snakes Brno a FBC Horse Ostrava.

FbC Snakes Brno vs FBC Horse Ostrava 7:1 (1:0, 1:1, 5:1)

Zápas byl až do konce druhé třetiny velice vyrovnaný, kde mírně vedl brněnský tým. Ve třetí třetině už na soupeře našli recept a nasázeli mu dohromady 5 gólů a jeden od něj obdrželi. Tým FbC Snakes Brno tak postoupil do finále, kde na něj čekal soupeř Fbc Kohouti Zlín, který do finále postoupil po kontumaci Hradeckých Lvů. Tým FBC Horse Ostrava skončil na třetím místě.

Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni Tomáš Mundok (FbC Snakes Brno) a Jiří Vyžina (FBC Horse Ostrava).

Během hlavní přestávky proběhlo společné focení všech hráčů sezóny, následovala tombola pro přítomné fanoušky.

Vrcholem dne byly finálové zápasy. Prvně se odehrálo finále žen, do kterého postoupil automaticky ze skupiny tým FBC Divoké Šelmy, jenž byl prvním v základní části Florbalové extraligy neslyšících. Soupeřkami jim byly ženy z týmu Silent Angels.

FBC Divoké Šelmy vs Silent Angels 3:4 po samostatných nájezdech (0:2, 2:0, 1:1)

Hned na začátku první třetiny měly ženy z týmu Silent Angels výhodu nájezdu, který ale neproměnily. Co se jim při nájezdu nepovedlo, to hned vzápětí odčinily dvěma vstřelenými góly Petry Novotné do branky soupeřek. FBC Divoké Šelmy ve druhé třetině bojovaly a nasázely také dva góly. Na začátku třetí třetiny na tabuli svítilo skóre 2:2 a diváci tušili, že třetí třetina bude velice napínavá. Zde měly navrch ostravské ženy, což potvrdily i gólem, kterým upravily skóre na 3:2. Měly i možnost navýšit brankový rozdíl nájezdem, ten ale neproměnily. Tým Silent Angels se nevzdával a na obdržený gól odpověděl dalším míčkem v síti a zápas tak skončil nerozhodně 3:3, což znamenalo, že boj ještě ani zdaleka neskončil. Nájezdy byly velice vyrovnané, rozhodl až celkový 18. nájezd, kdy Jitka Dvořáková z týmu Silent Angels vstřelila ten nejdůležitější gól celého dne a její spoluhráčky tak mohly slavit obhajobu titulu mistryně Florbalové extraligy neslyšících.

Nejlepšími hráčky byly vyhlášeny Petra Novotná (Silent Angels) a Karolína Hrdinová (FBC Divoké Šelmy).

Po finále žen následoval poslední zápas celého dne, a to finále mužů.

FbC Kohouti Zlín vs FbC Snakes Brno 10:3 (2:1, 2:1, 6:1)

Finále mužů bylo velice vyrovnané až do konce druhé třetiny, kdy skóre svítilo 4:2 ve prospěch týmu Fbc Kohouti Zlín. Ve třetí třetině se ale na hráčích týmu FbC Snakes Brno projevila únava z předchozího zápasu a byli tak soupeřem zatlačeni do svého obranného pásma, kde už nemohli tolik napadávat svého soupeře a jen čelili jeho útokům a tak padlo celkem 7 gólů, kdy 6 gólů skončilo v brance týmu FbC Snakes Brno a jeden v brance Fbc Kohoutů Zlín. K vidění byly pěkné protiútoky, ale i častá vyloučení na obou stranách. Tým Fbc Kohouti Zlín tak finále vyhrál poměrem 10:3 a mohl též slavit obhajobu titulu mistra Florbalové extraligy neslyšících.

Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni Jakub Uher (Fbc Kohouti Zlín) a Tomáš Mundok (FbC Snakes Brno).