ZE SVĚTA

Film Tiché dítě je v nominaci na Oscara

Plymouth je město v jihozápadní Anglii, odkud pochází dívka Maisie Sly, která je od narození neslyšící a odmala znakuje britským jazykem. Hraje v krátkém filmu s názvem The Silent Child (Tiché dítě). Film trvá 20 minut a  je nominován na Oskara. Maisie Sly má roli, ve které hraje čtyřletou neslyšící dívku jménem Libby, která se narodila do rodiny ze střední vrstvy. Libby žije ve světě, kde je ticho a až díky sociální pracovnici se naučí komunikovat pomocí znakového jazyka.  

Matka Maisie, která je také neslyšící, zahlédla na Facebooku příspěvek, kde hledali do filmu dětské herce, kteří jsou neslyšící. Poté odeslala email a krátce na to byla požádána, aby se s dcerou zúčastnily konkurzu. Maisie hraje ve filmu vedle spisovatelky a herečky Rachel Joy Shentonové, jejíž otec po léčbě rakoviny ztratil sluch, když jí bylo dvanáct let. Po smrti svého otce se naučila znakový jazyk a stala se z ní kvalifikovaná tlumočnice. V roce 2011 se stala ambasadorkou Národní společnosti neslyšících dětí. Pracuje s nadací více než 10 let.

Rodiče Maisie s dcerou se z rodného města Plymouth odstěhovali do města Swindon v západní Anglii, aby Maisie mohla navštěvovat specializovanou školu. Pro neslyšící rodiče, kteří plně podporují svou dceru, je velká pocta, že díky filmu mohou ukázat veřejnosti komunitu neslyšících. Film Tiché dítě je zařazen do seznamu nominací. Nominace byly vyhlášeny 23. ledna 2018.

Ukázka videa: master.m3u8

Zdroj: TZ, www.plymouthherald.co.uk,

Foto: Rachel Dodd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close