ZE SVĚTA

Dojemná reakce miminka, když poprvé uslyšelo hlas své sestry

Sluchová ztráta je někdy kompenzovatelnou záležitostí. Pokud je kompenzace úspěšná, neslyšící osoba se vyrovnává se širokou škálou emocí a pocitů. První poslech a možnost vnímání sluchového prostředí může neslyšícího člověka zmást, vyděsit, překvapit, rozveselit, dojmout. Lékaři v USA úspěšně obnovili sluch teprve 11 měsíčnímu miminku. Miminko projevilo obrovskou radost z možnosti slyšet.

Neslyšící Scarlet se svou starší sestrou Halie

Příčina ztráty sluchu

Narození Scarlet Benjamin bylo doprovázeno mnohočetnými zdravotními komplikacemi. Narodila se předčasně a objevilo se u ní střevní onemocnění, které lékaři řešili antibiotiky. Antibiotická léčba však vážně poškodila její sluch. 

Léčba antibiotiky může poškodit sluch

Ten den, kdy miminko začalo slyšet

V lednu 2019 se rodině změnil život. Tehdy maminka společně s malou Scarlet a její starší sestřičkou jely do audiologického centra ve státě Georgia na nastavení kochleárního implantátu. Když sestra Halie začala na malou Scarlet hláskovat “Malá sestřičko”, reakce miminka byla pohotová a velmi pozitivní. Miminko mělo velkou radost, smálo se nahlas, až se vyděsilo svým smíchem. Pro rodinu to byl šťastný den. Matka se svěřila, že malá Scarlet nadšeně hltala všechny okolní zvuky a poslouchala řeč zvířat s velkou zvědavostí. “Zavřela jsem dveře od auta a ona se na mě podívala takovým pohledem, jako by říkala: “Mami, slyšela jsi to?”

Zjevná radost dítěte, které poprvé uslyšelo svou sestru

Virální video, které dojímá celý svět

Video, které matka sdílela se celým světem, se stalo internetovým hitem. Veřejnost dojímá reakce malého dítěte, jeho upřímná radost a nadšení ze sluchu. Hlavním důvodem sdílení videa však bylo přinést jednoduché poselství. Matka chce, aby video upozornilo na výjimečný životní dar – sluch. Sluch není samozřejmý a lidé bez sluchového postižení by si jej měli dostatečně vážit. 

Radost ze sluchu:

Zdroj, foto: Abcnews.go.com, Metro.co.uk, Youtube.com, Pixabay.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close