Z DOMOVA

Degustace vína v českém znakovém jazyce

Milujete víno? Rádi ochutnáváte jeho různé druhy? Zjistili jsme, že existují degustace (tj. ochutnávky) vína s tlumočením do českého znakového jazyka, a dokonce i se simultánním přepisem. Součástí komentované degustace jsou ochutnávky lokálních produktů a exkurze vinařství. 

Degustace pro zájemce se sluchovým postižením

Komentované degustace vína jsou na světě oblíbené. Majitelka firmy AVE Vinum si všimla, že něco takového chybí neslyšícím lidem. Proto Michaela Kapičková začala tvořit unikátní degustace pro zájemce se sluchovým postižením. Vinařská firma AVE Vinum v minulém roce vyhlásila termíny komentovaných degustací v českém znakovém jazyce. Je možné volit ze 2 vinařských oblastí – Kutná hora (vína z Čech) a Gotberg (vína z Moravy). Pod tímto kulturním zážitkem se rozumí prohlídka vinařství komentovaná odborníkem daného vinařství, ochutnávka 6-8 vzorků vína, lokální speciality – to vše je zpřístupněné v českém znakovém jazyce, v případě zájmu i v simultánním překladu.

Lokace, v nichž probíhají degustace

Videopozvánka v ČZJ ve spolupráci s Deaf Friendly

Firma AVE Vinum se postarala o marketing a vytvořila videopozvánku ve spolupráci s Deaf Friendly. Podívejte se na ni. 

Kolik za to zaplatíte? 

Momentálně nejsou vypsány žádné termíny degustací pro neslyšící z důvodu nízkého zájmu ze strany neslyšících. Protože se jedná o naprosto standardní degustační akci, je tomu přizpůsobena rovněž odpovídající cena. Za degustaci vína s tlumočníkem ČZJ zaplatíte od 1770,- Kč. Finální cena na osobu se odvíjí dle celkového počtu zájemců. Jednoduše řečeno – čím víc lidí se domluví, tím bude lepší cena pro jednotlivce. 

Degustace dle vašich přání

Degustace nemusí být vázána na konkrétní vinařství. Lze vytvořit jednoduchou akci ve městě, v němž bydlíte. Dále degustace nemusí být zaměřené nutně na vína z českého trhu. Někteří lidé využívají degustace vína v rámci svých oslav (narozenin, výročí atp.) v dané restauraci. 

V případě, že byste měli opravdový zájem o degustaci, doporučujeme vám domluvit si skupinu osob (minimálně 10)  a nahlásit to firmě AVE Vinum (info@ave-vinum.cz). Ta se pak postará o degustaci šitou přímo na míru vaší skupiny. Výběr termínu a lokace je čistě na vás. Kdybyste si přáli degustaci společně s ubytováním, lze to zařídit. Ale je třeba počítat s náklady navíc za ubytování. Webové stránky AVE Vinum jsou v rekonstrukci. Ozvat se můžete na již zmíněný email a nebo přes Facebook (ZDE).

Zdroje, foto: gourmetjiznimorava.cz, pixabay.com, youtube.com, destinace.kutnahora.cz, helpnet.cz
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close