ZE SVĚTA

Deaflympijskému neslyšícímu plavci zavřeli bazény

Argentinský deaflympijský plavec Sebastian Galleguillo je neslyšící. V jeho zemi byla nařízena bezpečnostní opatření kvůli koronaviru, a proto byly uzavřeny všechny sportovní areály. Jak se teď neslyšící Sebastian připravuje na Deaflympiádu v Brazílii v roce 2021? Postavil si vlastní plavecký bazén na zahradě z plastových pytlů!

Sebastian Galleguillo

Deaflympiáda

XXIV. letní deaflympijské hry se budou konat v Brazílii v Caxias do Sul v termínu 5.- 21. 12. 2021. Deaflympiády se konají z časových a kapacitních důvodů  vždy rok po paralympijských hrách. Letos je ale výjimka. Paralympijské hry se kvůli koronavirové epidemii odsunuly z bezpečnostních důvodů o rok, tedy na rok 2021. Deaflympiády zůstávají beze změny.

Logo Paralympijských her

Sebastian Galleguillo

Osmnáctiletý Sebastian je neslyšící a rád by podal na deaflympiádě v roce 2021 v Brazílii  nejlepší výkon. Kvůli epidemii koronaviru zavřeli v hlavním městě Buenos Aires a jeho okolí všechny plavecké areály a bezpečnostní opatření trvalo 4 měsíce. Nadějný reprezentant se ale nenechal zlomit, nevzdal to. Našel způsob, jak mohl trénovat a během karantény nepřišel o trénink.

Sebastian Galleguillo

Bazén na zahradě svépomocí

Sebastian s pomocí jeho otce Edmunda Hernandeze, který se živí jako zedník, postavili na zahradě bazén svépomocí z plastových pytlů. Vzali materiál, který měli a pustili se do stavby bazénu.

Sebastian Galleguillo se svým otcem

Sebastian říká, že ve vodě se cítí celý. Ve vodě potřebuje jen tělo, nepotřebuje sluch.

Sebastian ve svém bazénu

https://www.sport.cz/ostatni/vodni-sporty/clanek/1524428-paralympijskemu-plavci-kvuli-koronaviru-zavreli-bazen-tak-si-s-otcem-postavil-vlastni.html

Podívejte se, jak plave Sebastian ve svém bazéně: ZDE

Zdroj, foto: Sport.cz, Paralympic.cz, Nytimes.com, Ca.reuters.com, Infobae.com, Radioestacion.com.ar
Editor: Lucie Ulrichová

Back to top button
Close