ZE SPORTU

Další den 2. MS v alpském lyžování a snowboardingu

Dnes pokračujeme zprávami z dalšího dne Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu v rakouském lyžařském středisku Innerkrems.

Úterý 14. března bylo pro naše závodníky úspěšným dnem. Česká výprava totiž získala několik medailí.

Oproti pondělnímu slunnému dni během závodu v super G lyžařům do tváří foukal nepříjemný studený vítr. Přesto se naši závodníci s nepříznivým počasím dokázali poprat a my jsme se mohli radovat ze tří medailí.

První medaili pro náš tým vyjela mladičká Marcela Procházková, když v kategorii juniorek skončila druhá. Další medaile patří naší nejlepší lyžařce Tereze Kmochové. Na stupních vítězů jí na krk pověsili krásnou stříbrnou medaili.

Jiří Hartig v celkovém pořadí mužů skončil na pěkném sedmém místě, přesto se stal juniorským mistrem světa.

Slova českého reprezentanta Honzy Panského potvrzují, jak musel s větrem bojovat: “Najednou se mi zdálo, že nejedu! Divil jsem se, co se děje?! Podíval jsem se na sníh a vidím, že pode mnou ujíždí velmi pomalu.” Dojel na čtrnáctém místě.

Po poledni byly odstartovány závody ve snowboardingu – soutěžilo se v paralelním obřím slalomu. Tomáš Pazdera do závodu nastoupil poprvé na jiném prkně než na které byl zvyklý. Zkusil si speciální slalomové prkno. Byla to pro něj výzva. Ve výsledkové listině se Tomášovo jméno objevilo na osmé příčce.

Na výsledky se můžete podívat zde:

http://www.innerkrems2017.com/

Zdroj : TZ, facebook ČSNS, Vendula Panská, Markéta Spilková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close